Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Produkcja i handel drobiem w kwietniu 2017 r.

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Zakłady przemysłu drobiarskiego zatrudniające 50 i więcej stałych pracowników, wytworzyły...

Zakłady przemysłu drobiarskiego zatrudniające 50 i więcej stałych pracowników, wytworzyły w kwietniu 2017 r. ok. 209 tys. ton mięsa drobiowego. Jest to poziom o 9,2% mniejszy niż przed miesiącem. W kwietniu br. nastąpiła też zniżka produkcji mięsa drobiowego w dużych zakładach przemysłowych w skali roku – o 4,1%.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W pierwszych czterech miesiącach br. produkcja była jednak o 6% wyższa niż przed rokiem. Dynamika ta jest jednak sporo wolniejsza niż w roku poprzednim kiedy wskaźnik wzrostu wyniósł 17,8%. Jest to w dużym stopniu wynikiem występowania w Polsce ognisk wirusa grypy ptaków w okresie od grudnia 2016 do kwietnia bieżącego roku.
 
Według Grzegorza Dybowskiego z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, skutki wirusa dały też o sobie znać spowolnieniem obrotów handlu zagranicznego. Sprzedaż zagraniczna w pierwszym kwartale była tylko o 10%, czyli o ponad 23 tys. ton większa niż przed rokiem. Jest to skutek obostrzeń importowych wprowadzonych przez wiele państw spoza UE będących odbiorcami polskiego drobiu. W marcu wywóz był większy o 6% niż przed miesiącem i 7,3% niż przed rokiem. Stanowił 42% przemysłowej produkcji mięsa drobiowego wytwarzanej w dużych zakładach przemysłowych.
 
Zakup tego mięsa zwiększył się w pierwszym kwartale br. o 60%, a zatem o ponad 1,8 tys. ton w ujęciu do analogicznego okresu 2016 roku.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Produkcja i handel drobiem
 • Produkcja i handel drobiem

  Zakłady przemysłu drobiarskiego zatrudniające 50 i więcej stałych pracowników, w lutym 2018 r. wyprodukowały 194 tys. t mięsa drobiowego, a więc to mniej o 10% niż przed miesiącem i o 1% niż...
 • Powrót gęsiny na polskie stoły
 • Powrót gęsiny na polskie stoły

  Ogólnopolską kampanię promującą gęsinę pod hasłem "Na świętego Marcina najlepsza gęsina" na rynku polskim wszczął region kujawsko-pomorski, któremu firmują Instytut Zootechniki w...
 • XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie już w ten weekend!
 • XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie już w ten weekend!

  Setki wystawców z kraju oraz zagranicy, blisko 1000 wspaniałych okazów zwierząt, udział w licznych pokazach, konkursach, a także spotkaniach edukacyjnych - tego może się spodziewać każdy, kto...
 • play Za nami łódzka FERMA 2018
 • Za nami łódzka FERMA 2018

  W miniony weekend, tj. 17-18 lutego br. po raz kolejny na terenie Hali Expo i MOSiR, odbyły się XVIII Międzynarodowe Targi FERMA Bydła oraz XXI Międzynarodowe Targi FERMA Świń i Drobiu.
 • Już w ten weekend FERMA Bydła Świń i Drobiu
 • Już w ten weekend FERMA Bydła Świń i Drobiu

  Już w najbliższy weekend, tj. od 16 do 18 lutego bieżącego roku, Łódź stanie się stolicą kolejnych edycji, bo już XVIII Międzynarodowych Targów FERMA Bydła oraz XXI Międzynarodowych...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl