Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Prognoza cen kurcząt brojlerów we wrześniu i w grudniu 2014 r.

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W pierwszej połowie 2014 r. ceny skupu drobiu kształtowały się na poziomie sporo niższym...

W pierwszej połowie 2014 r. ceny skupu drobiu kształtowały się na poziomie sporo niższym niż przed rokiem – podaje Agencja Rynku Rolnego.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Jak wynika z danych z zakładów drobiarskich objętych monitoringiem Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w czwartym tygodniu czerwca 2014 r., kurczęta brojlery sprzedawano po 3,92 zł/kg, o 4% taniej niż przed rokiem. Powodem mniejszych cen jest wzrost produkcji kurcząt. Natomiast ceny skupu indyków w tym czasie wynosiły 5,93 zł/kg i były o 1% niższe niż przed rokiem.
 
W czwartym tygodniu czerwca 2014 r. ceny zbytu tuszek kurcząt osiągały poziom 6,25 zł/kg, a zatem były o 3% tańsze niż przed rokiem. Cena ta wyrażona w walucie unijnej była najniższą wśród liczących się producentów drobiu w UE i wynosiła 150,88 EUR/100 kg. Była ona o 44 EUR/100 kg mniejsza od przeciętnej ceny w UE wynoszącej 195,56 EUR/100 kg, a także o 13 EUR/100 kg niższa od ceny notowanej w Wielkiej Brytanii będącej największym konkurentem Polski w branży drobiarskiej na rynku UE.
 
Głównymi czynnikami kształtującymi sytuację cenową na krajowym rynku kurcząt brojlerów są: produkcja, popyt eksportowy oraz konsumpcja wewnętrzna. W drugiej połowie 2014 r. wzrost cen hamować będzie rosnąca podaż z produkcji krajowej, mniejsze niż rok wcześniej ceny wieprzowiny, a w ostatnim kwartale czynniki sezonowe.
 
Uwzględniając aktualną i przewidywaną sytuację podażowo-popytową, Zespół Ekspertów Agencji Rynku Rolnego ocenił, że przeciętne ceny skupu kurcząt brojlerów do grudnia 2014 r. mogą przedstawiać się następująco:
 • we wrześniu: 3,80-4,00 zł/kg
 • w grudniu: 3,50- 3,80 zł/kg.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Powrót gęsiny na polskie stoły
 • Powrót gęsiny na polskie stoły

  Ogólnopolską kampanię promującą gęsinę pod hasłem "Na świętego Marcina najlepsza gęsina" na rynku polskim wszczął region kujawsko-pomorski, któremu firmują Instytut Zootechniki w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl