| Autor: redakcja1

USDA: Produkcja mięsa kurcząt na świecie wzrośnie do 89,7 mln ton

Jak wynika z najnowszych prognoz Amerykańskiego Departamentu Rolnictwa (USDA), w 2016 r. globalna produkcja mięsa kurcząt zwiększy się o 1,1% do 89,7 mln ton.

USDA: Produkcja mięsa kurcząt na świecie wzrośnie do 89,7 mln ton

Produkcja drobiu na świecie

Jak podaje FAMMU/FAPA, zwyżki poziomu wytwarzania zanotują czołowi eksporterzy – USA, Brazylia i UE. Chińska produkcja zmaleje ze względu na zakaz importu stad zarodowych z USA z powodu epidemii ptasiej grypy w 2015 r. Rosja będzie w dalszym ciągu zwiększała produkcję o 4,2% do 3,7 mln ton, ale w mniejszym stopniu niż w 2015 r. , kiedy było to 9%, z uwagi na trudną sytuację gospodarczą i zwiększające się koszty produkcji.
 
Po zeszłorocznym 2% spadku, globalny wywóz mięsa kurcząt odbuduje się o 5% do rekordowych 10,8 mln ton. Wysyłki zwiększą czołowi eksporterzy – Brazylia i USA, którzy mają w sumie trzy czwarte udziału w światowym eksporcie.

Ożywieniu w handlu będą sprzyjały zwiększony dostęp do rynków, częściowe zniesienie obostrzeń względem USA wprowadzonych z uwagi na ptasią grypę, wysoki popyt ze strony Chin oraz utrzymywanie się niskiego kursu reala brazylijskiego.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!