| Autor: redakcja6

Prognozy rozwoju globalnego rynku drobiu

Z danych brazylijskiego stowarzyszenia Ubabef wynika, że w 2014 roku nastąpi stopniowe wyhamowanie dynamicznego rozwoju drobiu na świecie – podaje Bank BGŻ.

Prognozy rozwoju globalnego rynku drobiu
Według prognoz światowych ekspertów, w bieżącym roku produkcja drobiu w Brazylii będzie rozwijała się w wolniejszym tempie, niż miało to miejsce w poprzednich latach. Dotyczy to również spodziewanego spowolnienia w eksporcie, bo o 2-3% wzrostu w skali roku.
 
Główni producenci drobiu wskazują w tym kontekście na nasycenie rynków, co utrudnia wzrost sprzedaży za granicą. Jak przyznają władze Ubabef, by pobudzić eksport, planują rozwinąć współpracę z podmiotami zagranicznymi w ramach projektów joint venture, jak również poprzez działania podjęte w ramach Światowej Organizacji Handlu (WTO), wejść na do tej pory zamknięte dla nich rynki. W tym względzie brazylijscy producenci wskazują szczególnie na rynek nigeryjski, pakistański, indyjski oraz indonezyjski.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!