Podwyżka nieunikniona

W tym i przyszłym roku.

 

Chociaż nie ma wątpliwości odnośnie przyczyn planowanych podwyżek, to statystyczny Polak powinien zacząć się martwić.

 

Jeszcze w tym roku ceny żywności podniosą się o kilka punktów procentowych, ale to nie koniec. Zdaniem analityków, podwyżki czekają nas również w 2011 roku.

 

Doliczając wyższe ceny prądu oraz gazu i nasze portfele będą świeciły pustkami przez długi czas. Zjawisko, które obecnie obserwujemy na sklepowych półkach jest bardzo rzadkie i występuje tylko w skrajnych przypadkach, gdyż chodzi tu o napędzanie przez popyt na żywność inflacji.

 

Jak na razie sytuacja jest stabilna. Jednakże popyt może zatrzymać swoją tendencje wzrostową, jeżeli Polacy od nowego roku zostaną otoczeni przez podwyżki, a budżet domowy zostanie nadszarpnięty przez tegoroczne święta.

 

Nikt nie ukrywa, że ceny będą rosnąć również bez względu na urodzaj w przyszłym roku. Polska ma zobowiązania i dlatego musi podwyższać ceny, ponieważ celem jest zrównanie z cenami unijnymi. Niestety nasze wynagrodzenia w porównaniu do unijnych zarobków mówiąc delikatnie wyglądają mało reprezentacyjnie. Nie pomagają także informacje podawane w sondażach o coraz lepszym życiu i wyższych zarobkach.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!