| Autor: redakcja1

Na co należy zwrócić uwagę podczas testowania maszyn przed zakupem?

Inwestycja w maszynę wymaga decyzji, która wpływa na działalność gospodarstwa i jego rozwój przez wiele kolejnych lat. Idealnie dobrana maszyna umożliwi rolnikowi zwiększenie wydajności, bezpieczeństwo, komfort pracy oraz poszerzenie działalności. Podjęcie decyzji o zakupie maszyny warto poprzedzić przetestowaniem jej na swoim polu. Rozpoczyna się sezon prac polowych, dlatego już teraz można umówić się na pokaz wybranej maszyny. Zapytaliśmy Pana Mateusza z miejscowości Zimne, właściciela przyczepy wielozadaniowej CLAAS CARGOS, na co szczególnie zwracał uwagę podczas testowania tej maszyn na swoim polu.

Na co należy zwrócić uwagę podczas testowania maszyn przed zakupem?
- Możliwość całkowitego demontażu zespołu pobierająco-tnącego pomaga również zmniejszyć masę maszyny o 2,5 tony. Oszczędzamy w ten sposób na amortyzacji maszyny i obniżamy koszty eksploatacji. Dzięki demontażu tego zespołu można również w sprawny sposób w zbierać kukurydzę i obniżać koszty wynajmu poprzez chociażby mniejsze zużycie paliwa w ciągniku - dodaje Baurycza.
 
Rozmiar kół ma znaczenie
 
Przyczepa CARGOS 8400, której używa Pan Mateusz jest wyposażona w ogumienie o rozmiarze 800/45 R26,5.
 
- Ciszę się, że miałem możliwość doposażenia maszyny w koła o szerokości 800 mm i profilu 26,5 cala. To zdecydowanie ułatwiło pracę, gdyż moje łąki mają podłoże torfowe - mówi Pan Mateusz.

- Jeśli zaś chodzi o samą kwestię zbioru trawy, najistotniejsza dla mnie jest jakość cięcia i tu przyczepa CLAAS sprawdziła się idealnie. Trawa była drobno pocięta i nie było zabrudzeń. Dzięki temu pasza dla krów jest wysokiej jakości, można ją dobrze ubić i wyzbyć się ryzyka strat - tłumaczy gospodarz.
 
Sprawdź możliwości finansowania
 
Możliwość przetestowania maszyny to nie jedyna zaleta, z jakiej skorzystał Pan Mateusz podczas wyboru przyczepy CLAAS CARGOS. Gospodarz podkreśla, że rzetelna i konstruktywna rozmowa z Dealerem, a także przedstawienie kluczowych aspektów i funkcjonowania maszyny zgodnie z zapotrzebowaniem to równie ważne czynniki, wpływające na zakup. W jego przypadku bardzo dużym plusem było również finansowanie fabryczne 0%.
 
- Podczas zakupu przyczepy CLAAS CARGOS nie bez znaczenia była dla mnie świetna oferta finansowania, jaką przedstawił mi mój Dealer Agro Sznajder Kutno. Punkt ten znajduje się w dodatku bardzo blisko mnie, co jest niezwykle ważne, ponieważ czas rolnika jest na wagę złota - tłumaczy gospodarz.

Obecnie u dealerów czeka równie atrakcyjna forma finansowania
 
- Dla gospodarstw nastawiających się na produkcję mleka, w prosty sposób można porównać wyliczenie, które pokazuje, że mleko od trzech krów równa się spłacie miesięcznej raty pożyczki za nową przyczepę wielozadaniową CARGOS. Biorąc pod uwagę, że średnia dzienna produkcja mleka to aż 29 l. od jednego zwierzęcia wg „Oceny bydła mlecznego. Dane za rok 2019.” Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, można uznać, że miesięczny przychód z produkcji mleka od trzech krów wynosi 3773,8 zł (cena mleka wg. GUS to 144,59 zł/1 hl). Wychodzi więc, że jest to nawet więcej niż trzeba zapłacić za jedna ratę za CLAAS CARGOS, której kwota to tylko 3312 zł netto - mówi Wojciech Biś, specjalista ds. finansowania fabrycznego CLAAS Financial Services (CFS).
 
- Klienci w dodatku coraz częściej korzystają w opcji ubezpieczenia maszyny w pakiecie wieloletnim na cały okres finansowania – dodaje specjalista.

Finansowanie w dodatku jest jeszcze szybsze dzięki uproszczonym procedurom
 
- W moim przypadku finansowanie odbyło się bardzo sprawnie. Bez zbędnej biurokracji, szybko dopasowaliśmy szczegóły. Przedstawiciel CFS przyjechał do mojego gospodarstwa dwa razy. Za pierwszym razem przedstawił mi ofertę dopasowaną do mnie. Druga wizyta natomiast to była już czysta formalność - tłumaczy gospodarz.

Przetestowanie wszystkich rozwiązań i funkcji umożliwia podjęcie decyzji o wyposażeniu maszyny, którą dopasowujemy do warunków gospodarstwa. Lista wyposażenia wpływa jednak na cenę maszyny, dlatego zawsze należy sprawdzić warunki finansowania fabrycznego, które umożliwiają inwestycję w maszynę bez konieczności szukania kompromisów w jej konfiguracji. Wstępną konfigurację maszyny można samemu przygotować w internetowym konfiguratorze na claas.pl, będzie ona pomocna przy pierwszym spotkaniu z handlowcem Dealera.


Tagi:
źródło: