Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Rozmowy ws. wycofania produktów z rynku

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Dziś, w Centrali Agencji Rynku Rolnego odbyło się spotkanie podsekretarza stanu Tadeusza...

Dziś, w Centrali Agencji Rynku Rolnego odbyło się spotkanie podsekretarza stanu Tadeusza Nalewajka z Kierownictwem ARR oraz przedstawicielami organizacji reprezentujących producentów owoców i warzyw.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Podczas spotkania omawiano projekt instrukcji w sprawie dokumentowania przez producentów działań związanych z brakiem możliwości sprzedaży warzyw. Organizacje pozytywnie odniosły się do propozycji instrukcji przedstawionej przez resort rolnictwa, proponując jednocześnie, aby powiadomienia o zamiarze przeprowadzenia czynności związanej z wycofaniem określonego produktu poprzez biodegradację, w przypadku członków grup i organizacji producentów owoców i warzyw, były kierowane do ARR za pośrednictwem tych grup i organizacji.

Przedstawiciele producentów owoców i warzyw, izb rolniczych oraz sadowników wnioskowały, aby dalsze działania zostały niezwłocznie podjęte po jutrzejszym spotkaniu ministra Marka Sawickiego z komisarzem Dacianem Cioloşem.


Jednocześnie Agencja Rynku Rolnego poinformowała, że w związku z bieżącą sytuacją dotyczącą embarga na niektóre produkty rolno-spożywcze, uruchamia punkt informacyjny, który pomoże zainteresowanym eksportem na rynki krajów trzecich, pozyskać wiedzę co do takich możliwości.

Pytania i zagadnienia należy kierować pod adres eksporter@arr.gov.pl lub telefonicznie 22 661 78 56, do Zastępcy Dyrektora Biura Wymiany Towarowej z Zagranicą Pawła Wyszyńskiego 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl