| Autor: mikolaj

Rozmowy ws. wycofania produktów z rynku

Dziś, w Centrali Agencji Rynku Rolnego odbyło się spotkanie podsekretarza stanu Tadeusza Nalewajka z Kierownictwem ARR oraz przedstawicielami organizacji reprezentujących producentów owoców i warzyw.

Rozmowy ws. wycofania produktów z rynku
Podczas spotkania omawiano projekt instrukcji w sprawie dokumentowania przez producentów działań związanych z brakiem możliwości sprzedaży warzyw. Organizacje pozytywnie odniosły się do propozycji instrukcji przedstawionej przez resort rolnictwa, proponując jednocześnie, aby powiadomienia o zamiarze przeprowadzenia czynności związanej z wycofaniem określonego produktu poprzez biodegradację, w przypadku członków grup i organizacji producentów owoców i warzyw, były kierowane do ARR za pośrednictwem tych grup i organizacji.

Przedstawiciele producentów owoców i warzyw, izb rolniczych oraz sadowników wnioskowały, aby dalsze działania zostały niezwłocznie podjęte po jutrzejszym spotkaniu ministra Marka Sawickiego z komisarzem Dacianem Cioloşem.


Jednocześnie Agencja Rynku Rolnego poinformowała, że w związku z bieżącą sytuacją dotyczącą embarga na niektóre produkty rolno-spożywcze, uruchamia punkt informacyjny, który pomoże zainteresowanym eksportem na rynki krajów trzecich, pozyskać wiedzę co do takich możliwości.

Pytania i zagadnienia należy kierować pod adres eksporter@arr.gov.pl lub telefonicznie 22 661 78 56, do Zastępcy Dyrektora Biura Wymiany Towarowej z Zagranicą Pawła Wyszyńskiego 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!