| Autor: redakcja1

Turcy spodziewają się całkowitego zniesienia rosyjskiego embargo

Jak poinformował turecki minister ds. zagranicznych, prawdopodobnie już w niedługim czasie Rosja zlikwiduje obowiązujące embargo dla tureckich owoców i warzyw.

Turcy spodziewają się całkowitego zniesienia rosyjskiego embargo
Jak przypomina FAMMU/FAPA, obowiązujące embargo wprowadzone zostało z dniem 1 stycznia bieżącego roku. Obecnie zwolnione spod zakazu wwozu na rosyjski rynek wyłączone zostały już pomarańcze, mandarynki oraz morele, brzoskwinie i śliwki pochodzące z Turcji. Nadal prowadzone są rozmowy i negocjacje dotyczące pozostałej grupy owoców i warzyw.
 
Jak przypominają tureccy analitycy przed wprowadzeniem sankcji na rosyjski rynek trafiało około 40% łącznego eksportu owoców i warzyw z Turcji. Rosja była największym odbiorcą na świecie tureckich mandarynek, cytryn i grapefruitów oraz drugim co do wielkości importerem pomarańczy. Ponadto do dnia 1 stycznia 2016 roku bardzo liczące były tureckie dostawy jabłek, gruszek, truskawek, pomidorów, brokułów oraz ogórków, cebuli i kalafiorów.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!