| Autor: redakcja1

Tymczasowe środki wsparcia dla producentów niektórych owoców i warzyw

Na podstawie § 5 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 5 września 2016 r. w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadań związanych z ustanowieniem dalszych tymczasowych środków wsparcia dla producentów niektórych owoców i warzyw w związku z kontynuacją zakazu ich przywozu z Unii Europejskiej do Federacji Rosyjskiej (Dz. U. z 2016 r. poz. 1523), Prezes Agencji Rynku Rolnego informuje, iż z uwagi na przekroczenie ilości, o których mowa w § 5 ust. 1 ww. rozporządzenia.

Tymczasowe środki wsparcia dla producentów niektórych owoców i warzyw
Prezes Agencji Rynku Rolnego informuje, że dla ilości produktów wynikających powiadomień złożonych w dniu 30.09.2016 r. określono następujące wysokości współczynnika przydziału stosowanego w odniesieniu do następujących grup produktów:
 
Lp.
Grupa produktów
Współczynnik przydziału
1)     
jabłka oraz gruszki
0,05
2)     
pomidory, marchew, słodka papryka, ogórki oraz korniszony
0,05
3)     
śliwki i winogrona stołowe świeże
0,22

Ponadto, Prezes Agencji Rynku Rolnego informuje, że nie wyczerpano ilości dla brzoskwiń, o której mowa w § 5 ust. 1 ww. rozporządzenia.
 
Zatem, w dalszym ciągu Agencja Rynku Rolnego przyjmuje powiadomienia dla tej grupy produktów.
 
Niemniej jednak, Agencja Rynku Rolnego w dniu 30.09.2016 r. zakończyła przyjmowanie powiadomień w zakresie operacji wycofania z rynku na bezpłatną dystrybucję oraz inne przeznaczenie dla następujących grup produktów:
  • 90 400 ton (jabłka oraz gruszki);
  • 10 900 ton (pomidory; marchew; słodka papryka; ogórki oraz korniszony),
  • 500 ton ( śliwki i winogrona stołowe świeże).
W związku z tym, powiadomienia dla ww. grup produktów złożone po dniu 30.09.2016 r. nie podlegają rozpatrzeniu, w konsekwencji żadna pomoc finansowa Unii za operacje wycofania z rynku na bezpłatną dystrybucję oraz inne przeznaczenie w odniesieniu do tych powiadomień nie zostanie przyznana.
 
 


Tagi:
źródło: