| Autor: redakcja11

Zmiany w programie "Owoce w szkole"

Komisja Europejska opublikowała w rozporządzeniu nr 2016/791 wielkość wsparcia dla unijnego programu „Owoce w szkole”. Dokument ten zmienił dotychczas obowiązujące rozporządzenia (UE) nr 1308/2013 i (UE) nr 1306/2013 w odniesieniu do programu pomocy dotyczącej dostarczania owoców i warzyw, bananów w placówkach oświatowych.

Zmiany w programie
Jak podaje FAMMU/FAPA, programem pomocy, który ma poprawić dystrybucję produktów rolnych i polepszyć nawyki żywieniowe dzieci, podobnie jak w ubiegłych latach objęte są dzieci, które regularnie uczęszczają do żłobków, przedszkoli lub szkół podstawowych lub średnich zarządzanych lub zatwierdzonych przez właściwe organy państw członkowskich. W celu uwzględnienia okresowości roku szkolnego nowe przepisy powinny wejść w życie od dnia 1 sierpnia 2017 r.


Bez zmian wsparciem objęto świeże i przetworzone owoce i warzywa natomiast produkty te dystrybuowane w ramach programu dla szkół nie mogą zawierać któregokolwiek z poniższych dodatków:

a) dodatku cukru;

b) dodatku soli;

c) dodatku tłuszczu;

d) dodatku substancji słodzących;

e) dodatku sztucznych wzmacniaczy smaku o oznaczeniach od E 620 do E 650.

 

W ramach ogólnego limitu pomoc w tym programie nie może przekraczać na owoce i warzywa w szkole 150 mln EUR na rok szkolny. Tagi:
źródło: