Pięć milionów szt. nielegalnych papierosów nie trafi na rynek

Kolejnym efektem współpracy CBŚP i KAS jest przejecie blisko 5 mln szt. papierosów, wartych około 3,5 mln zł. Gdyby ten towar trafił na rynek Skarb Państwa poniósłby straty rzędu ponad 5 mln zł. Do sprawy zatrzymano mężczyznę, który już usłyszał zarzuty przestępstwa skarbowego.

Pięć milionów szt. nielegalnych papierosów nie trafi na rynek
Papierosy zatrzymano w trakcie wspólnych działań kontrolnych na terenie gminy Stare Miasto. Funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Kalisza wspólnie z policjantami Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Poznaniu Wydziału w Kaliszu znaleźli w dostawczym mercedesie blisko 1,4 mln sztuk papierosów różnych marek bez znaków akcyzy. W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że załadunek „trefnego” towaru mógł mieć miejsce w usytuowanym niedaleko magazynie użytkowanym przez kierującego pojazdem.
 
Decyzja o przeszukaniu magazynu okazała się strzałem w dziesiątkę. Kontrolujący znaleźli w nim ponad 3,6 mln szt. papierosów bez akcyzy. Były to te same marki tytoniowe, co zabezpieczone wcześniej w mercedesie. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 5 mln szt. nielegalnych papierosów. Gdyby ten towar trafił na rynek Skarb Państwa poniósłby straty rzędu ponad 5 mln zł.


Tagi:
źródło: