| Autor: mikolaj

Targi Żywności i Produktów Ekologicznych BioFach 2015

W dniach 11-12 lutego br. podsekretarz stanu Zofia Szalczyk przebywała z wizytą w Norymberdze w związku z Międzynarodowymi Targami Żywności i Produktów Ekologicznych BioFach 2015.

Targi Żywności i Produktów Ekologicznych BioFach 2015

Targi BioFach 2015

Tematyka targów obejmuje wszystko to, co związane jest z żywnością wyprodukowaną metodami ekologicznymi, w tym surowce, półprodukty, komponenty, wyroby gotowe dla przemysłu rolno-spożywczego. Targi BioFach, jedne z największych targów w branży ekologicznej na świecie, są doskonałym miejscem do zaprezentowania polskiej oferty żywności ekologicznej oraz możliwości dynamicznie rozwijającego się polskiego rolnictwa ekologicznego. Kilka tysięcy wystawców z całego świata przyjeżdża do Norymbergii, aby promować ekologiczną żywność i rolnictwo oraz produkty pochodzenia naturalnego.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest obecne na targach BioFach od 2005 roku. W 2006 roku Polska, jako pierwsza z nowych państw członkowskich UE, miała zaszczyt pełnić rolę Kraju Roku. Goście odwiedzający stoisko polskiego rolnictwa ekologicznego wyrażali uznanie dla polskiej ekspozycji, podkreślali wysoką jakość żywności i niezaprzeczalne walory tradycyjnej kuchni. W latach 2005-2012 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi organizowało stoisko we współpracy z Urzędami Marszałkowskimi. Od roku 2013, ze względu na postulaty polskich organizacji branżowych, powierzchnia wystawiennicza była udostępniana wyłącznie dla producentów żywności ekologicznej prezentujących certyfikowane produkty rolnictwa ekologicznego, wytwarzane w naszym kraju.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprezentowało się na stoisku o powierzchni wystawienniczej 193,15 m², z czego powierzchnia ok. 43 m² została wykorzystana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a ok. 150 m² przeznaczone zostało na prezentację produktów ekologicznych przez polskie organizacje skupiające producentów ekologicznych.

Czytaj dalej na następnej stronie...Tagi:
źródło: