| Autor: redakcja1

IERiGŻ: W 2015 r. ceny skupu rzepaku były większe niż przed rokiem

Ceny skupu rzepaku z tegorocznych zbiorów były większe niż przed rokiem - podaje Magdalena Bodył i Ewa Rosiak z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

IERiGŻ: W 2015 r. ceny skupu rzepaku były większe niż przed rokiem

Ceny rzepaku

W lipcu, w którym zdaniem GUS skupiono 511 tys. ton rzepaku, czyli o 49% mniej niż przed rokiem, średnia cena skupu wyniosła 1459 zł/t i była o 16% większa niż w lipcu 2014 roku.

 

W sierpniu, przy skupie 565 tys. ton, a więc dwukrotnie wyższym niż w sierpniu minionego roku wyniosła 1462 zł/t i była o 11% wyższa niż przed rokiem. stosunek cen rzepaku do pszenicy przekraczała 2 : 1 i pozostała korzystna dla producentów rzepaku.

Ceny śruty rzepakowej

Większe również były ceny zbytu śruty rzepakowej, ale ceny oleju rzepakowego były podobne do notowanych przed rokiem. W sierpniu zakłady tłuszczowe sprzedawały śrutę rzepakową po 919 zł/t, a więc o 20% drożej niż w sierpniu poprzedniego roku, a olej rzepakowy rafinowany niekonfekcjonowany po 3060 zł/t w odniesieniu do 3062 zł przed rokiem.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!