Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
CBoT: Soja potaniała o blisko 10% w niecały miesiąc (18.06.2014)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Soja gwałtownie taniała we wtorek na giełdzie w Chicago. Kontrakt na stare zbiory (seria...

Soja gwałtownie taniała we wtorek na giełdzie w Chicago. Kontrakt na stare zbiory (seria lipcowa) spadł wczoraj o blisko 2% i pierwszy raz od końca marca zamknęła się poniżej 14 usd/buszel.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W tym miejscu warto nadmienić, że soja (stare zbiory) zyskiwała na wartości od początku lutego, osiągając swoje szczyty jeszcze w drugiej połowie maja. Przyczyną były obawy, że soi zabraknie do końca tego sezonu za sprawą rekordowego amerykańskiego eksportu.
 
Inwestorzy z niecierpliwością oczekują na kwartalny raport (koniec czerwca) o stanie zapasów amerykańskiej soi i zbóż. Teraz te obawy zmalały a decydujące stały się prognozy rekordowych zbiorów jesienią. W czasie krótszym niż miesiąc lipcowa soja potaniała o prawie 10%. Znaczący udział w przecenie soi na CBoT mają inwestorzy spekulacyjni masowo zamykający długie pozycje.

Śledź notowania oleistych na Gospodarz.pl

Rzepak na Matif powrócił w tym tygodniu do spadków i zniwelował większość ubiegłotygodniowej korekty wzrostowej. We wtorek sierpniowa seria potaniała o 3,5 euro (w poniedziałek -1 euro) do 346,75.  Presję na ceny rzepaku wywierać będą w najbliższych tygodniach zbliżające się w UE, zapowiadane na rekordowe, zbiory oraz duże prawdopodobieństwo utrzymywania się trendu spadkowego na soi. Już teraz najbliższa seria na rzepak wyceniana jest na Matif tylko kilka euro powyżej minimum z końca lipca 2013 roku. W 2013 roku w lipcu rzepak potaniał na Matif o 13%.

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl