| Autor: redakcja1

Rekordowe zbiory oleistych w Rosji

W sezonie 2015/2016 w Rosji zbiory oleistych, tj. soi, słonecznika i rzepaku ocenia się na rekordowym poziomie 13,4 mln ton, a więc 5% więcej niż sezon wcześniej - podaje FAMMU/FAPA.

Rekordowe zbiory oleistych w Rosji

Zbiory oleistych w Rosji

W tym sezonie miała miejsce 8% zwyżka produkcji słonecznika do 9,7 mln ton, a według oficjalnych państwowych danych 9,2 mln ton, chociaż niektóre nieoficjalne doniesienia mówią nawet o 10 mln ton. Słonecznik stanowił 73% produkcji głównych surowców oleistych w Rosji.

Należałoby odnotować zwiększający się udział soi względem wszystkich oleistych, której produkcja wzrosła do rekordowych 2,6 mln ton z 20% udziałem. Należały zauważyć spory przyrost produkcji tej uprawy w obrębie ostatnich lat. Tymczasem zbiory rzepaku w granicy 1 mln ton z 8% udział, co oznacza 25% obniżkę produkcji.

W Rosji wysoka produkcja surowców oleistych, skutkuje aktywizacją przerobu i produkcji przede wszystkim oleju i śruty słonecznikowej oraz oleju i śruty sojowej. Korzystają na tym rodzimi hodowcy, a także wpływa to na ograniczanie importu śruty sojowej.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!