28. Międzynarodowe Targi Rolnictwa Ekologicznego BioFach

W Norymberdze rozpoczęły się 28. Międzynarodowe Targi Rolnictwa Ekologicznego BioFach. W ceremonii otwarcia wziął udział podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki a także m.in.: Federalny minister wyżywienia i rolnictwa Christian Schmidt, przewodniczący IFOAM (Międzynarodowej Federacji Rolnictwa Ekologicznego) Andre Leu, a także ministrowie i przedstawiciele resortów rolnictwa z wielu krajów świata. Targi potrwają do 18 lutego.

28. Międzynarodowe Targi Rolnictwa Ekologicznego BioFach
Polskie stoisko na targach BioFach 2017

BioFach 2017

Międzynarodowy charakter i innowacyjność wyróżniają jedne z największych na świecie targów produktów ekologicznych BioFach. Każdego roku w lutym, w Norymberdze, wraz z targami kosmetyków naturalnych Vivaness, impreza gromadzi ponad 2000 wystawców (z czego dwie trzecie z zagranicy), a także ponad 45 tys. gości z całego świata.

Targi są objęte patronatem IFOAM, co gwarantuje przestrzeganie surowych kryteriów przyjęcia wystawcy i zapewnia stale wysoką jakość prezentowanych produktów.

Tegoroczne polskie stoisko narodowe jest  wykorzystywane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz przez polskie organizacje producentów produktów ekologicznych, do prezentacji certyfikowanych produktów rolnictwa ekologicznego. W targach BioFach 2017 udział biorą następujące organizacje branżowe: Stowarzyszenie „Polska Ekologia”, Związek Rolników Ekologicznych „Biopolska”, Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Producentów Ekologicznych „Ekołan”, Związek Zawodowy Rolników Ekologicznych Św. Franciszka z Asyżu oraz Polska Izba Żywności Ekologicznej. Przez cały okres trwania targów na polskim stoisku są prowadzone liczne degustacje i pokazy kulinarne − w tym przygotowanie dań z mięsa wołowego i wieprzowego, wyrabianie masła i sera oraz przygotowanie dań z serem, a także wyciskanie soków owocowych.

W ocenie resortu rolnictwa, obecność Polski na targach BioFach jest konieczna w celu promowania wysokiej jakości żywności i walorów tradycyjnej polskiej kuchni, co wiąże się z upowszechnianiem wizerunku, zwiększeniem rozpoznawalności oraz wzrostem zainteresowania produktami ekologicznymi na arenie międzynarodowej. To właśnie w Norymberdze zapadają ustalenia dotyczące tego, co będzie się działo w branży rolnictwa ekologicznego w najbliższym roku. Stąd tak ważna jest obecność Polski, producentów i przedstawicieli resortu rolnictwa.



Tagi:
źródło: