| Autor: redakcja1

Trwa FERMA Bydła, Świń i Drobiu

Właśnie trwają XX Międzynarodowe Targi FERMA Bydła oraz XXIII Międzynarodowe Targów FERMA Świń i Drobiu i zakończą się w niedzielę 16 lutego bieżącego roku, a Łódź ponownie na ten czas staje się miejscem spotkań ekspertów ds. zwierzęcej produkcji w Hali EXPO i MOSiR.

Trwa FERMA Bydła, Świń i Drobiu
Po raz kolejny, Międzynarodowe Targi FERMA odbywają się w Łodzi, których organizatorem jest DLG AgroFood, firma czynnie wspierająca polską gospodarkę rolną i żywnościową. Każdego roku, FERMA gromadzi wokół siebie wystawców z całego kraju, a także zza granicy. Poza tym, na łódzkich Targach nie brakuje niezbędnych akcesoriów przeznaczonych do chowu i hodowli zwierząt, jak np. pasz, leków czy też preparatów weterynaryjnych, maszyn do zbioru i konserwacji pasz oraz ciągników rolniczych.
 
W trakcie trwania targów, przeprowadzane zostaną liczne konferencje naukowo-techniczne. W tym roku, dla hodowców bydła przygotowano interesujące tematy poruszające przykładowo kwestie żywienia krów mlecznych, metanogenezy w żwaczu i sposobów jej ograniczania, wykorzystywania mleka w kontroli chorób zakaźnych bydła, czy też przyszłość produkcji bydła mięsnego. Z kolei dla producentów wieprzowiny przygotowano wystąpienia podejmujące problematyczne tematy, jakimi są, m. in. znaczenie bioasekuracji, produkcja trzody chlewnej a ASF czy ograniczenie stosowania antybiotyków. Również dla hodowców drobiu przygotowano ciekawe wystąpienia, ukazujące nowoczesne trendy w żywieniu czy też nadprodukcji jaj oraz przyszłość chowu klatkowego.
 
W tym roku, prelegenci z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Izbą Rolniczą Województwa Łódzkiego, podczas debaty będą mówić o „Wyzwaniach polskiego rolnictwa w obliczu Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej”Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Ferma, zostanie wygłoszonych kilkadziesiąt referatów, które będą moderowane przez znakomitych naukowców i praktyków, wśród których nie zabraknie prof. Z. Kowalskiego, prof. Z. Pejsaka czy prof. P. Golińskiego.
 
Zobacz program konferencji Targów FERMA 2020...


Tagi:
źródło: