| Autor: redakcja6

Zielone AGRO SHOW – POLSKIE ZBOŻA 2014 w Sielinku - zapowiedź

Tegoroczna edycja Zielonego AGRO SHOW i Polskich Zbóż po czterech latach obecności w Kąkolewie przenosi teren wystawowy do Sielinka – miejscowości położonej w gminie Opalenica. Impreza odbędzie się w dniach od 7 do 8 czerwca w Centrum Wystawowo-Szkoleniowym Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z Poznania.

Zielone AGRO SHOW – POLSKIE ZBOŻA 2014 w Sielinku - zapowiedźPodobnie jak w ubiegłym roku, także i tym razem, wystawa zorganizowana będzie przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Jednocześnie na terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego będzie miała miejsce regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych zorganizowana przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.
 
Dwudniowe targi będą doskonałą okazją, aby zapoznać się z bogatą ofertą nowoczesnych maszyn rolniczych, w tym zielonkowych, uprawowych, opryskiwaczy polowych, a także firm produkujących nasiona, nawozy, pasze i dodatki paszowe, folie rolnicze, elementy wyposażenia budynków inwentarskich oraz wiele innych niezbędnych środków i urządzeń do uprawy i hodowli. W jednym miejscu będzie zatem możliwość porównania i wybrania najlepszych maszyn dostępnych na światowych rynkach. Ponadto merytorycznym uzupełnieniem będą fachowe porady ekspertów z zakresu hodowli zwierząt, uprawy i nawożenia.
 
Jednym z ważniejszych elementów imprezy będzie pokaz maszyn w pracy. Zaprezentowany zostanie cały proces zbierania zielonek. Zwiedzającym zaprezentują się kosiarki, prasy, owijarki do bel, praso-owijarki, przyczepy zbierające i sieczkarnie polowe. Będzie to wyjątkowa okazja, by w jednym miejscu zobaczyć podczas pracy. W sumie w pokazach zbioru zielonek zaprezentuje się blisko 50 maszyn kilkunastu różnych marek.
 
Na specjalnie przygotowanych poletkach pokazowych firmy nasienne zaprezentują odmiany roślin ozimych i jarych, natomiast - nawozowe i chemiczne - przedstawią najnowsze osiągnięcia w dziedzinie stosowania nawozów oraz środków ochronnych roślin.
 
Wraz z Zielonym Agro Show i Polskie Zboża będzie miała miejsce Wystawa Zwierząt Hodowlanych, co według organizatorów wpłynie na poprawę atrakcyjności imprezy i będzie dodatkowym atutem imprezy. Od dwudziestu lat  w CWS  Sielinku odbywa się Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, w których uczestniczą następujące gatunki zwierząt: bydło mleczne  i mięsne, konie, trzoda, chlewna, owce i kozy, zwierzęta futerkowe. W tym roku obędzie się również Ogólnokrajowa Wystawa Drobiu  Hodowlanego i Użytkowego.
 
Wystawa jest miejscem gdzie nawiązywane są kontakty pomiędzy hodowcami, producentami oraz rolnikami w celu upowszechniania postępu genetycznego i hodowlanego w gospodarstwach rolnych. W trakcie Wystawy będzie można obejrzeć najlepsze okazy poszczególnych gatunków zwierząt, wycenę zwierząt oraz wybór super czempionów. Odbędą się pokazy czempionów i wice czempionów opatrzone fachowym komentarzem. Wyniki uzyskane przez zwierzęta zostaną opublikowane na  stronie internetowej WODR-u .
 
Honorowy patronat nad imprezą obejmie Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marek Sawicki. Ponadto pieczę nad imprezą sprawować będą: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i Wojewoda Wielkopolski.
 
Wstęp, parkingi oraz katalog wystawy będą bezpłatne.

Udział w wystawie wezmą także Redaktorzy Portalu Gospodarz.pl. Na naszym stoisku (nr 57) będzie można wrzucić kupon w konkursie Zbiornik Gospodarza 
(czytaj więcej o konkursieprzygotowanym przy współpracy z firmą Swimer oraz porozmawiać z redaktorami. Ponadto, na stoisku dostepne będą gospodarskie gadżety, w tym koszulki polo, z możliwością ich zakupu. Już dziś serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z poprzednich dwóch edycji AGRO SHOW - POLSKIE ZBOŻA, które podczepiliśmy w galeriach poniżej.

Przejdź na następną stronę, aby zobaczyć program i plan wystawy...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!