Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. Dalsza pszecena pszenicy w USA i zbóż w UE (8.07.2015)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Otoczenie zewnętrzne sprzyjało wczoraj wzrostom kontraktów rolnych w Chicago. Nadzieja na...

Otoczenie zewnętrzne sprzyjało wczoraj wzrostom kontraktów rolnych w Chicago. Nadzieja na porozumienie w sprawie Grecji umocniła unijną walutę względem dolara, a interwencja rządu chińskiego powstrzymała falę przecen na tamtym rynku akcji. Nocne przeceny kontraktów w Chicago, zamieniły się w lekkie wzrosty notowań kukurydzy i soi (także rzepaku) na zamknięciu sesji. Sporą przeceną zakończyła się natomiast sesja na rynku amerykańskiej pszenicy oraz kukurydzy i pszenicy w Paryżu.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż

Z informacji przekazanych przez Andrzeja Bąka z e-WGT wynika, iż presję spadkową na globalne ceny pszenicy, obok trwających już w wielu miejscach zbiorów, wywiera konkurencja ze strony dostawców z Basenu Morza Czarnego, o czym świadczy wynik wczorajszego przetargu ogłoszonego przez Egipt.

Uczestnicy rynku zajmują pozycje przed piątkową publikacją przez USDA, lipcowej prognozy bilansu na rynkach rolnych. Według sondażu Bloomberga, oczekiwana jest poprawa bilansu na amerykańskim rynku pszenicy i pogorszenie na rynku kukurydzy i soi, w stosunku do czerwcowego raportu (dane poniżej).

Oczekiwania analityków co do piątkowej prognozy USDA, dla amerykańskich zapasów końcowych - według ankiety Bloomberga (średnia oczekiwań):

- Pszenica: 2015/16 zapasy końcowe: 23,41 mln ton (czerwcowa prognoza USDA to: 22,16 mln ton).

- Kukurydza: 2015/16 zapasy końcowe: 39,35 mln ton (czerwcowa prognoza USDA to: 44,98 mln ton).

- Soja: 2014/15 zapasy końcowe: 7,81 mln ton (czerwcowa prognoza USDA to: 8,97 mln ton). Sezon 2015/16 zapasy końcowe soi: 10,34 mln ton (czerwcowa prognoza USDA to: 12,93 mln ton).

Silny przerób kukurydzy na biopaliwa w USA

Cotygodniowy raport EIA pokazał wzrost zużycia amerykańskiej kukurydzy na etanol. Produkcja etanolu rośnie ze względu na wzrost popytu. W ostatnim tygodniu produkcja dzienna etanolu wzrosła w USA o 19 tys baryłek do 987 tys. baryłek.

USDA poinformował wczoraj o kontrakcie na sprzedaż 240 tys. t soi z nowych zbiorów, prawdopodobnie do Chin.

Fala upałów, która nawiedziła Francję i wiele innych krajów w Europie, zaczyna zanikać. Oficjalne prognozy zbiorów pszenicy we Francji są nadal bardzo dobre. Produkcja francuskiej pszenicy miękkiej w tym roku osiągnie swój drugi najwyższy poziom w historii.


Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl