Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. Niewielkie zmiany na rynku unijnym (25.05.2015)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W poniedziałek, pod nieobecność rynku amerykańskiego, unijne kontrakty oraz kanadyjska canola...

W poniedziałek, pod nieobecność rynku amerykańskiego, unijne kontrakty oraz kanadyjska canola utrzymywały się w wąskim przedziale wahań. Najbliższa seria pszenicy zakończyła dzień w Paryżu na poziomie z piątku, kukurydza potaniała o 1,25 eur/t, a rzepak podrożał o 0,25 eur/t. Notowania unijnego i kanadyjskiego rzepaku utrzymują się na wysokim poziomie w porównaniu do kompleksu sojowego notowanego w Chicago.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż

Wsparciem dla rzepaku są niższe prognozy tegorocznych zbiorów, podczas gdy soja powinna ustanowić rekord. Dodatkowym wsparciem cen są obawy związane z suchą pogodą na wielu obszarach upraw rzepaku w Kanadzie (tam uprawia się rzepak jary).

W Rosji rosną ceny pszenicy w ślad za rynkiem unijnym. IKAR twierdzi, że w ciągu tygodnia, cena pszenicy (FOB) z nowych zbiorów (12,5% białka) wzrosła o 5 USD/t, do 194 usd/t (na koniec ubiegłego tygodnia). Rosja jest jednym z największych producentów i eksporterów pszenicy na świecie, konkuruje z UE o rynki Afryki Północnej i krajów Bliskiego Wschodu.

Rosja nałoży cła eksportowe

Jak donosi Bloomberg, Rosja proponuje nowy podatek eksportowy na pszenicę w zaledwie 10 dni od zniesienia. Rząd Federacji Rosyjskiej chce chronić hodowców zwierząt przed wzrostem cen pasz.

Na rynku walutowym euro nadal słabnie do dolara amerykańskiego. Kurs eurodolara spadł w poniedziałek o 0,3% do poziomu najniższego od końca kwietnia. Na wartości traci też polski złoty. Na koniec dnia euro notowane było na 4,10 zł, a dolar na blisko 3,74 zł.

Amerykańskie kontrakty rozpoczęły notowania elektroniczne w poniedziałek wieczorem, po długim weekendzie związanym z Dniem Pamięci.

Jak podaje Andrzej Bąk z e-WGT, we wtorek ok. 9:30 na niewielkich plusach notowane są zarówno zboża jak i soja na CBoT.

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl