| Autor: redakcja1

Bieżąca sytuacja ogólna gospodarstwa rolnego

Ponad 85% rolników uznało sytuację ogólną swoich gospodarstw rolnych w czerwcu 2017 r. jako normalną, jak na tę porę roku lub dobrą.

Bieżąca sytuacja ogólna gospodarstwa rolnego
W porównaniu z wynikami poprzedniej edycji badania, opinia o dobrej sytuacji gospodarstw rolnych przeważała nad opiniami przeciwnymi o 1,2 p. procentowego.
 
Według GUS, optymistyczne opinie wyrażali użytkownicy gospodarstw o powierzchni powyżej 10 ha użytków rolnych, a także prowadzący produkcję zwierzęcą, ale z wyjątkiem użytkowników prowadzących/specjalizujących się w chowie drobiu rzeźnego.
 
Dodatnie saldo odpowiedzi, tj. przewaga opinii pozytywnych nad negatywnymi, odnotowano również w przypadku gospodarstw prowadzących uprawy przemysłowe, czyli buraki cukrowe, rzepak i rzepik jak również uprawy pod osłonami. Z analizy odpowiedzi wynika, że najgorzej swoją sytuację - ujemne saldo odpowiedzi, oceniali rolnicy prowadzący plantacje drzew i krzewów owocowych, mniej pesymistyczni byli rolnicy prowadzący uprawy ziemniaków i warzyw gruntowych.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!