| Autor: kkj6

Analitycy ostrzegają, że jeszcze jeden sezon nieurodzaju i kryzys z 2008 roku może się powtórzyć

Unijni eksperci zgodnie twierdzą, że powrót do niższych cen chociaż za żywność jest niemożliwy. Klęski żywiołowe i nieurodzaj mogą doprowadzić do kolejnego kryzysu.

Analitycy ostrzegają, że jeszcze jeden sezon nieurodzaju i kryzys z 2008 roku może się powtórzyć

Ostatnią nadzieję na polepszenie się sytuacji na rynku zbóż miała dać Australia, która jest największym producentem pszenicy na świecie. Dzisiaj wiemy, że z powodu powodzi tak nie będzie. Zbiory wszystkich rodzajów upraw są niższe.


Jeszcze niedawno Europa borykała się z chmurą pyłu wulkanicznego, która sparaliżowała europejskie lotniska na długi czas co przyczyniło się do milionowych strat.


Jeżeli sytuacja nie poprawi się lub się pogorszy to może wystąpić kolejny krach na rynku światowym. Niestety i tak nie uciekniemy od podwyżek cen za żywność.


Nic dziwnego, że w wielu krajach panuje obawa, że z powodu rosnących cen za podstawowe produkty może dojść do zamieszek. Analitycy również zdają sobie sprawę z tego, że niektóre kraje kolejnego kryzysu po prostu nie przetrzymają. Dlatego też państwa Unii oraz inne kraje Europy i świata będą musiały zrobić wszystko co w ich mocy w celu niedopuszczenia do kolejnego kryzysu.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!