| Autor: redakcja1

Dobre zbiory w krajach Basenu Morza Czarnego

W krajach rejonu Morza Czarnego żniwa kukurydzy przebiegają bez większych problemów. Plonowanie jest dobre, a tegoroczne wyniki produkcji kukurydzy zarówno na Ukrainie, jak i w Rosji będą większe od zeszłorocznych – podaje FAMMU/FAPA.

Dobre zbiory w krajach Basenu Morza Czarnego
Jak poinformowało ukraińskie Ministerstwo Rolnictwa, do tej pory zebrano 44,5 mln ton zbóż z 77% obszaru upraw wynoszącego 11,1 mln ha.
 
Przeciętne plony wyniosły 4,03 t/ha w stosunku do 3,7 t/ha rok wcześniej. Dla porównania w tym samym okresie 2015 r. zebrano 42,7 mln ton ziarna. Żniwa pszenicy i jęczmienia zostały ukończone. Postępy zbiorów kukurydzy przedstawiają się następująco – 5,7 mln ton ziarna tego gatunku z 1,1 mln ha, czyli o 15% obsianej powierzchni. Średnie plony kukurydzy wynoszą jak do tej pory 5,28 t/ha względem 4,69 t/ha w 2015 r.
 
Według oficjalnych szacunków, tegoroczne zbiory zbóż łącznie na Ukrainie mogą osiągnąć nawet 63 mln ton w odniesieniu do 60 mln ton w 2015 r.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!