| Autor: mikolaj

Dobre zbiory zbóż w Rosji

Według oficjalnych szacunków, tegoroczne zbiory zbóż w Rosji osiągną około 103 mln ton (w wadze po suszeniu i czyszczeniu), tj. o 2 mln ton mniej w porównaniu z zeszłorocznym wynikiem. Jak zauważają eksperci FAMMU/FAPA, taka wysokości produkcji zbożowej oznaczałaby trzeci z rzędu rezultat w postsowieckiej historii kraju.

Dobre zbiory zbóż w Rosji

Zbiory zbóż w Rosji

Jednak szacunki różnych ośrodków analitycznych są rozbieżne. Według rosyjskiego związku zbożowego, ministerialne prognozy mogą być nieznacznie przeszacowane. Podejrzenia te zostały jednak natychmiast zdementowane przez rosyjskie Ministerstwo Rolnictwa, które w ostatni czwartek zapewniło o rzetelności w szacowaniu krajowej produkcji zbóż.

Dotychczasowe zbiory zbóż w Rosji wyniosły 85,1 mln ton (w wadze przed suszeniem i czyszczeniem) z 73% powierzchni upraw. Po suszeniu i czyszczeniu ilość ta będzie o ok. 6-7% mniejsza.

Tegoroczny urodzaj zbóż pozwoli na utrzymanie wysokiego rosyjskiego eksportu również w sezonie 2015/16. Według przewodniczącego rosyjskiego związku zbożowego, tylko we wrześniu br. wywóz zbóż może osiągnąć nawet 4,7 mln ton, co byłoby rekordem dla tego miesiąca.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!