Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Dobre zbiory zbóż w Rosji

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Według oficjalnych szacunków, tegoroczne zbiory zbóż w Rosji osiągną około 103 mln ton (w...

Według oficjalnych szacunków, tegoroczne zbiory zbóż w Rosji osiągną około 103 mln ton (w wadze po suszeniu i czyszczeniu), tj. o 2 mln ton mniej w porównaniu z zeszłorocznym wynikiem. Jak zauważają eksperci FAMMU/FAPA, taka wysokości produkcji zbożowej oznaczałaby trzeci z rzędu rezultat w postsowieckiej historii kraju.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Zbiory zbóż w Rosji

Jednak szacunki różnych ośrodków analitycznych są rozbieżne. Według rosyjskiego związku zbożowego, ministerialne prognozy mogą być nieznacznie przeszacowane. Podejrzenia te zostały jednak natychmiast zdementowane przez rosyjskie Ministerstwo Rolnictwa, które w ostatni czwartek zapewniło o rzetelności w szacowaniu krajowej produkcji zbóż.

Dotychczasowe zbiory zbóż w Rosji wyniosły 85,1 mln ton (w wadze przed suszeniem i czyszczeniem) z 73% powierzchni upraw. Po suszeniu i czyszczeniu ilość ta będzie o ok. 6-7% mniejsza.

Tegoroczny urodzaj zbóż pozwoli na utrzymanie wysokiego rosyjskiego eksportu również w sezonie 2015/16. Według przewodniczącego rosyjskiego związku zbożowego, tylko we wrześniu br. wywóz zbóż może osiągnąć nawet 4,7 mln ton, co byłoby rekordem dla tego miesiąca.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Dzikie zwierzęta na polach
 • Dzikie zwierzęta na polach

  Według najnowszych szacunków w najbliższym dziesięcioleciu powierzchnia terenów zurbanizowanych na całym świecie zwiększy się o około 30%. Już dziś w wielu miejscach przestrzeń staje się...
 • Rolnictwo dawniej i dziś – historia, problemy, perspektywy
 • Rolnictwo dawniej i dziś – historia, problemy, perspektywy

  Właściwa historia rolnictwa rozpoczyna się około 12 tysięcy lat temu. Od tego momentu wędrowne dotychczas plemiona ludzkie, niezależnie w kilku miejscach na naszej planecie (Egipcie, Mezopotamii,...
 • Uprawy wielkoobszarowe – nie tędy droga!
 • Uprawy wielkoobszarowe – nie tędy droga!

  W XX wieku produkcja żywności stała się wielkim przemysłem, którego głównym celem jest zysk. Język gospodarzy zdominowały takie słowa, jak mechanizacja, chemizacja, intensyfikacja…
 • Nie będzie zmiany współczynnika zazieleniania
 • Nie będzie zmiany współczynnika zazieleniania

  Do obszarów proekologicznych (EFA) w ramach zazielenienia rolnicy mogą zaliczyć liczne elementy, o ile spełniają one warunki uznawania ich za obszary EFA, w tym międzyplony lub pokrywę zieloną w...
 • Produkcja krajowa zbóż
 • Produkcja krajowa zbóż

  W Polsce zbiory zbóż w minionym roku zostały oszacowane na 31,9 mln ton, czyli na poziomie wyższym o 7% niż w 2016 r. i o 9% od przeciętnej z lat 2012–2016.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl