Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Giełdy: Kontynuacja spadków po obu stronach Atlantyku (3.06.2014)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Najbliższe serie kontraktów (z wyjątkiem kukurydzy na CBoT) straciły w poniedziałek na...

Najbliższe serie kontraktów (z wyjątkiem kukurydzy na CBoT) straciły w poniedziałek na wartości od 0,5 do 1,1%. Na giełdowym rynku zbóż wszechobecny jest trend spadkowy (kolejne lokalne szczyty i dołki położone są coraz niżej). Notowania kontraktów podążają w kierunku długoterminowych minimów ze stycznia tego roku. Niektóre z nich, np. pszenica paszowa na giełdzie Life w Londynie, już te minima osiągnęły.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W USA panuje korzystna pogoda dla upraw kukurydzy i pszenicy jarej. W poniedziałek publikowane były ważne cotygodniowe raporty w USA. USDA poinformował, że już 95% areału amerykańskiej kukurydzy zostało zasiane (średnia z 5 lat to 94%). Z tego wzeszło 80% (wynik równy średniej 5-letniej). Pierwsza ocena kondycji upraw kukurydzy okazała się dużo lepsza od oczekiwań rynkowych. USDA poinformował, że 76% areału kukurydzy jest w stanie bardo dobrym i dobrym – wynik najlepszy od 2007 roku.

Także w przypadku pszenicy jarej farmerzy całkowicie nadrobili opóźnienia w zasiewach, osiągając wynik 79% planowanego areału na koniec ubiegłego tygodnia. Mimo ostatnich opadów kondycja upraw pszenicy ozimej nie zmieniła się w minionym tygodniu.

Kolejne dane na temat tygodniowych wysyłek eksportowych potwierdziły utrzymywanie się wysokiego tempa amerykańskiego eksportu zbóż w końcówce sezonu.

Inne wiadomości:

Ukraina wyeksportowała od początku sezonu (do teraz) 31,4 mln ton zbóż. Jest to wzrost o 42% ro do roku. W tym wyeksportowano 20 mln ton kukurydzy, 9 mln ton pszenicy i 2,3 mln ton jęczmienia. Do końca sezonu (koniec czerwca) eksport sięgnie 32 mln ton. Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom ukraińscy rolnicy zrealizują w całości zasiewy zaplanowane na 2014 rok. Idealne wręcz warunki dla rozwoju roślin wiosną dają szansę na zrekompensowanie zakładanych mniejszych nakładów. Pojawiają się już prognozy lokalnych analityków mówiące o powtórzeniu rekordowych zbiorów w tym roku.

Ministerstwo Rolnictwa Kazachstanu poinformowało, że kraj ten wyeksportował 8,21 mln to zbóż w tym sezonie (1 lipca do 30 maja). Jest to wzrost o 27% w porównaniu do 6,46 mln ton rok temu. Wysiewy zbóż jarych zostały zrealizowane w 74% planowanego areału.

Czytaj więcej o cenach zbóż


Rosyjskie wysiewy zbóż jarych są bardzo zaawansowane. Obsiano już 87% pszenicy,  90% jęczmienia i 96% kukurydzy. Rosyjski eksport od początku sezonu wynosi obecnie 17,8 mln ton pszenicy, 3,8 mln ton kukurydzy i 2,4 mln ton jęczmienia.

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rynek zbóż w kraju (8.04.2018)
 • Rynek zbóż w kraju (8.04.2018)

  Na rynku krajowym w pierwszym tygodniu kwietnia 2018 r. wzrosły ceny większości monitorowanych zbóż. Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym podsumowaniem sytuacji na krajowym i giełdowym...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Dopłaty do materiału siewnego kategorii kwalifikowany
 • Dopłaty do materiału siewnego kategorii kwalifikowany

  Na podstawie podsumowania przygotowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) ze złożonych wniosków dotyczącego powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym...
 • Uprawa nowych zarejestrowanych odmian kukurydzy
 • Uprawa nowych zarejestrowanych odmian kukurydzy

  W Polsce kukurydzę uprawia się na powierzchni 1,2 mln hektarów z czego około 600 ha to uprawa na ziarno. Do obsiania takiego areału rolnicy maja do wyboru bardzo liczne odmiany z rejestrów...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl