Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Idealna pogoda dla zasiewów zbóż jarych na Ukrainie

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak podaje firma doradcza UkrAgroConsult, zasiewy zbóż jarych na Ukrainie cały czas trwają, a...

Jak podaje firma doradcza UkrAgroConsult, zasiewy zbóż jarych na Ukrainie cały czas trwają, a warunki pogodowe dla siewów zbóż jarych są idealne – informuje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Ponadto kondycja większości upraw ozimych jest oceniana dobrze lub bardzo dobrze. Wpływa to na podniesienie prognoz tegorocznej produkcji zbożowej kraju. Według niezależnych analityków, mogą one osiągnąć 59-60 mln ton ziarna.
 
W minionym miesiącu Ministerstwo Rolnictwa, szacowało tegoroczny obszar upraw kukurydzy na Ukrainie na 5,1 mln ha wobec 4,9 mln ha rok wcześniej. Areał upraw pszenicy oceniana była na 6,4 mln ha w stosunku do 6,6 mln ha w ubiegłym roku. Całkowity areał przeznaczony pod zasiewy zbóż był prognozowany na 16,5 mln ha, w tym 8,6 mln ha pod zasiewy zbóż ozimych. Jednakże dotychczasowe zasiewy zbóż jarych zostały wykonane w bardzo małym stopniu. Obsiano 106 tys. ha, co stanowi 1,2% planowanej powierzchni zbóż jarych.
 
O ile na pogodę ukraińscy rolnicy nie mogą narzekać, to sporym problemem dla niektórych z nich mogą okazać się kwestie finansowe. Jak poinformował ukraiński minister rolnictwa, gospodarze potrzebują dodatkowych środków, łącznie około 860 mln USD by dokończyć zasiewy zbóż jarych.
 
Tymczasem banki często odmawiają udzielania kredytów. Może to przełożyć się na wybór przez producentów tańszych upraw jak jęczmienia czy słonecznika zamiast kukurydzy. Póki co, ewentualne trudności z finansowaniem zasiewów nie zostają jednak uwzględnianie w prognozach.
 
Poza tym obawy budzi również polityczna niestabilność i ostatnie wydarzenia na Krymie. Obecna sytuacja w tym regionie jest na tyle napięta, że większość obszaru półwyspu może nie zostać obsiana zbożami. W 2013 r. produkcja zbożowa Krymu stanowiła około 1,2% ukraińskiej produkcji zbóż. W minionym roku areał zasiewów zbóż w tym regionie wynosił 480 tys. ha.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl