| Autor: redakcja1

Indie zniosły cła w imporcie pszenicy

Indie zniosły obowiązujące poprzednio cła w przywozie pszenicy, po tym jak susza doprowadziła do obniżenia zapasów ziarna w okresie ostatnich dwóch lat i wpłynęła na wzrost cen.

Indie zniosły cła w imporcie pszenicy
Zniesienie ceł po tym jak ceny na rynku krajowym osiągnęły rekordowe poziomy, powinno pomoc prywatnym firmom handlowym, takim jak Cargill, Louis Dreyfus lub Glencore w zwiększeniu wywozu.
 
W opinii handlowców, Indie mogłyby sprowadzić 5 mln ton pszenicy w roku fiskalnym, co oznaczałoby największy poziom zakupów od sezonu 2006/2007, w którym zaimportowano 6,7 mln ton ziarna tego gatunku.
 
Według FAMMU/FAPA, dotychczasowy przywóz pszenicy w 2016 roku fiskalnym zrealizowany przez prywatne firmy wyniósł 2 mln ton, głównie z Australii i Ukrainy.
 
Według Ministerstwa Rolnictwa kraju, w sezonie 2015/2016 Indie zebrały 93,5 mln ton pszenicy wobec 86,53 mln ton rok wcześniej. W opinii niektórych analityków, zniesienie ceł w przywozie pszenicy świadczy o przeszacowaniu tegorocznych zbiorów.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!