Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Kontrakty na zboża rosły wyraźnie po obu stronach Atlantyku (9.04.2014)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Liderem wczorajszych wzrostów była kukurydza notowana w Chicago, seria majowa podrożała o...

Liderem wczorajszych wzrostów była kukurydza notowana w Chicago, seria majowa podrożała o 1,5% zamykając się na poziomie zbliżonym do wielomiesięcznego maksimum z 1-go kwietnia. W zasadzie brak jest fundamentalnych podstaw do wzrostów cen amerykańskiej kukurydzy.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Tempo zasiewów przyspiesza, warunki glebowe są dobre a pierwsze prognozy, wprawdzie mówią o mniejszym areale zasiewów, to jednak przewidują lepsze od ubiegłorocznego plonowanie. W przypadku amerykańskiej pszenicy aktualne są problemy wynikające z bardzo złego stanu upraw ozimych. Wczorajszy raport USDA potwierdził to, czego oczekiwał rynek, czyli zły stan upraw, pokazał jednocześnie, że w skali pkt. (indeks Brugler 500) kondycja upraw pszenicy ozimej jest minimalnie (2 pkt) lepsza niż rok temu. Ogólnie rzecz biorąc, tylko 35 % upraw pszenicy ozimej w USA jest oceniane w dobrym i bardzo dobrym stanie. Bazując na tych informacjach, kontrakty na pszenicę zyskały od początku lutego do swoich maksimów w marcu ok. 30% na giełdzie CBoT, po czym nastąpiła ponad 5% korekta (uspokojenie sytuacji na Krymie i opady na obszarach suszy w USA). Od początku tygodnia powróciły wzrosty na rynek pszenicy (także kukurydzy) w związku zaostrzeniem sytuacji na Ukrainie.

Pozostaje aktualny czynnik techniczny (nakazuje grę z trendem wzrostowym) i ciągle rosnące zaangażowanie kapitału spekulacyjnego karmionego dużym prawdopodobieństwem wybuchu wojny rosyjsko-ukraińskiej. Potwierdzają to cotygodniowe raporty CFTC. Dodatkowo notowaniom amerykańskich kontraktów sprzyjał wczoraj słabnący dolar, który stracił w ciągu dnia 0,4% do euro.

Czytaj więcej o cenach zbóż

Europejskie kontrakty powielają zmiany na giełdzie w Chicago. Pszenica na Matif od kilku sesji drożeje, podążając w kierunku wielomiesięcznych maksimów z połowy marca. Kukurydza, po blisko miesięcznej konsolidacji (trend boczny), wybiła się dzisiaj na Matif mocno w górę, próbując dogonić kontrakt amerykański.


Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rynek zbóż w kraju (15.04.2018)
 • Rynek zbóż w kraju (15.04.2018)

  Na rynku krajowym w drugim tygodniu kwietnia 2018 r. ponownie zwiększyły się ceny monitorowanych zbóż. Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym podsumowaniem sytuacji na krajowym i giełdowym...
 • Luty przyniósł jeszcze większy import rzepaku i oleju rzepakowego do Polski
 • Luty przyniósł jeszcze większy import rzepaku i oleju rzepakowego do Polski

  W styczniu i lutym tego roku zaimportowano do Polski 151.428 ton rzepaku (w tym 62.155 ton w styczniu), głównie z Czech, Słowacji i Rumunii. Jest to wynik prawie dwukrotnie większy niż przed rokiem.
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Dopłaty do materiału siewnego kategorii kwalifikowany
 • Dopłaty do materiału siewnego kategorii kwalifikowany

  Na podstawie podsumowania przygotowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) ze złożonych wniosków dotyczącego powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl