| Autor: redakcja1

Krajowe ceny skupu zbóż

Ceny zbóż w drugim miesiącu bieżącego roku wzrosły.

Krajowe ceny skupu zbóż
W tym czasie za pszenicę można było otrzymać średnio 795 złotych za tonę, a więc o 1,5 procenta więcej niż w miesiącu poprzednim. Niemniej jednak w porównaniu z rokiem poprzednim to obniżka o 15 procent. W zależności od regionu ceny wahały się w granicach 732-823 złote za tonę.
 
Z kolei za tonę żyta w punkcie skupu płacono przeciętnie 812 złotych, czyli o 4 procent więcej niż w styczniu. To także 3 procentowa zwyżka w rocznym rozliczeniu. W odniesieniu do poszczególnych części kraju stawki wyniosły 667-872 złote za tonę.
 
Również za jęczmień można było w punkcie skupu dostać o 2,2 procenta więcej, a więc jego stawka była w granicach 806 złotych za tonę. W zeszłym roku zboże to było tańsze o 7 procent. Natomiast jęczmień paszowy w ciągu miesiąca podrożał o 3,3 procenta, co dało kwotę 772 złote za tonę. Jeśli chodzi o roczne zestawienie to jest 2 procentowy spadek stawki.
 
W drugim miesiącu tego roku kukurydzę zbywano w cenie 762 złote za tonę, a zatem o 2,1 procenta drożej niż w miesiącu poprzedzającym, ale o 13 procent mniej niż w roku ubiegłym.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!