| Autor: redakcja1

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu

W dniach 2-8 kwietnia bieżącego roku tylko żyto konsumpcyjne potaniało.

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu
W omawianym czasie pszenicę konsumpcyjną zbywano średnio po 856 złotych za tonę, a zatem o 0,5 procenta więcej niż tydzień wcześniej. W miesięcznym zestawieniu jest to 5 procentowy wzrost. Z kolei wobec roku wcześniejszego odnotowano niemal 12 procentową obniżkę.
 
W tym samym przedziale czasowym za tonę żyta konsumpcyjnego płacono 860 złotych, czyli o 3,4 procenta mniej niż w tygodniu poprzednim. Jednakże w odniesieniu do notowań sprzed miesiąca jest to 1 procentowy spadek, a w rocznym rozrachunku to o 9 procent więcej.
 
W analizowanym okresie kukurydzę zbywano przeciętnie za 827 złotego za tonę, a zatem o 3,3 procenta więcej niż w tygodniu poprzedzającym. W zestawieniu miesięcznym również odnotowano tendencję wzrostową, która wyniosła 7 procent. Natomiast w stosunku do tego samego okresu roku zeszłego, cena zmniejszyła się o 10 procent.
 
Na początku kwietnia tego roku wzrosła stawka za jęczmień paszowy i obecnie wynosi 852 złotych za tonę, gdzie tydzień wcześniej było to o 3,4 procenta mniej. W porównaniu z miesiącem ubiegłym kosztuje on więcej o 8 procent. W zestawieniu rocznym jest to zwyżka o 6 procent.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!