Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Niskie zbiory kukurydzy i pszenicy we Francji

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Francuskie ministerstwo rolnictwa skorygowało w górę ocenę tegorocznej produkcji kukurydzy we...

Francuskie ministerstwo rolnictwa skorygowało w górę ocenę tegorocznej produkcji kukurydzy we Francji z 12,5 mln ton do 12,6 mln ton. Pomimo przeprowadzonych rewizji oznacza to nadal zbiory o 6,7% poniżej ubiegłorocznego wyniku i o 18,3% niższe od średniej z okresu ostatnich pięciu lat. Zapasy końcowe kukurydzy zostały jednak zwiększone z 2 mln ton do 2,3 mln ton.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W ostatnim raporcie FranceAgriMer obniżył przewidywania tegorocznych zbiorów pszenicy miękkiej we Francji – o 500 tys. ton do 28 mln ton. Przecietne plonowanie pszenicy zwyczajnej oceniono na 5,36 t/ha, nieco mniej w stosunku do 5,4 t/ha miesiąc wcześniej. Oznacza to poziom zbiorów o 31,5% mniejszy w porównaniu z ubiegłorocznym rekordem.
 
Według FAMMU/FAPA, zapasy pszenicy na koniec sezonu zmaleją z 3,3 mln ton pod koniec zeszłego sezonu do 2,4 mln ton. Prognozowany eksport do krajów trzecich pozostawiono w niezmienionej wysokości co w szacunkach sprzed miesiąca, kiedy było to 4,7 mln ton.
 
Niemniej jednak, to i tak drastyczny spadek sprzedaży zagranicznej w porównaniu z zeszłym sezonem handlowym – o 62,8% do 12,6 mln ton. Przewidywany wywóz wewnątrzunijny został zmniejszony do 6,4 mln to z wcześniejszych 6,6 mln ton.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rynek zbóż w kraju (15.04.2018)
 • Rynek zbóż w kraju (15.04.2018)

  Na rynku krajowym w drugim tygodniu kwietnia 2018 r. ponownie zwiększyły się ceny monitorowanych zbóż. Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym podsumowaniem sytuacji na krajowym i giełdowym...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Uprawa nowych zarejestrowanych odmian kukurydzy
 • Uprawa nowych zarejestrowanych odmian kukurydzy

  W Polsce kukurydzę uprawia się na powierzchni 1,2 mln hektarów z czego około 600 ha to uprawa na ziarno. Do obsiania takiego areału rolnicy maja do wyboru bardzo liczne odmiany z rejestrów...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl