| Autor: redakcja1

Niskie zbiory kukurydzy i pszenicy we Francji

Francuskie ministerstwo rolnictwa skorygowało w górę ocenę tegorocznej produkcji kukurydzy we Francji z 12,5 mln ton do 12,6 mln ton. Pomimo przeprowadzonych rewizji oznacza to nadal zbiory o 6,7% poniżej ubiegłorocznego wyniku i o 18,3% niższe od średniej z okresu ostatnich pięciu lat. Zapasy końcowe kukurydzy zostały jednak zwiększone z 2 mln ton do 2,3 mln ton.

Niskie zbiory kukurydzy i pszenicy we Francji
W ostatnim raporcie FranceAgriMer obniżył przewidywania tegorocznych zbiorów pszenicy miękkiej we Francji – o 500 tys. ton do 28 mln ton. Przecietne plonowanie pszenicy zwyczajnej oceniono na 5,36 t/ha, nieco mniej w stosunku do 5,4 t/ha miesiąc wcześniej. Oznacza to poziom zbiorów o 31,5% mniejszy w porównaniu z ubiegłorocznym rekordem.
 
Według FAMMU/FAPA, zapasy pszenicy na koniec sezonu zmaleją z 3,3 mln ton pod koniec zeszłego sezonu do 2,4 mln ton. Prognozowany eksport do krajów trzecich pozostawiono w niezmienionej wysokości co w szacunkach sprzed miesiąca, kiedy było to 4,7 mln ton.
 
Niemniej jednak, to i tak drastyczny spadek sprzedaży zagranicznej w porównaniu z zeszłym sezonem handlowym – o 62,8% do 12,6 mln ton. Przewidywany wywóz wewnątrzunijny został zmniejszony do 6,4 mln to z wcześniejszych 6,6 mln ton.
 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!