| Autor: redakcja1

Zbiory pszenicy we Francji będą o 25% mniejsze w porównaniu z zeszłorocznymi

Jak wynika z ostatnich prognoz niezależnych ośrodków analitycznych, tegoroczne zbiory pszenicy we Francji będą o 25% mniejsze w porównaniu z zeszłorocznym rekordem i wyniosą najprawdopodobniej 30-32 mln ton – podaje FAMMU/FAPA.

Zbiory pszenicy we Francji będą o 25% mniejsze w porównaniu z zeszłorocznymi

Zbiory pszenicy we Francji


Rząd Francji zadeklarował pomoc dla rolników, którzy ponieśli straty w uprawach pszenicy z powodu ulewnych deszczy. Mniejsze zbiory wynikają z niesprzyjających warunków pogodowych są też widoczne w zmniejszeniu się innych gatunków zbóż, w tym głównie jęczmienia oraz rzepaku.
 
W sytuacji przewidywanej wysokiej podaży pszenicy w skali światowej ceny mogą nie zrekompensować zniżki francuskiej produkcji, stąd działania rządu mające na celu wsparcie rolników.
 
Minister rolnictwa kraju podczas gabinetu rady ministrów zaproponował nowe instrumenty wsparcia, w tym przede wszystkim w sferze podatkowej jak: ulgi podatkowe lub zawieszenie–odroczenie, pobierania podatków i przyspieszenie zwrotów podatku VAT oraz odnoszące się do kredytowania - publiczne poręczenie pożyczek oraz odroczenie spłat kredytów.


Tagi:
źródło: