| Autor: redakcja1

Obiecujący początek żniw w Rosji

Tegoroczne żniwa w Rosji rozpoczęły się nieco wcześniej niż rok temu. Wszystko wskazuje na to, że plonowanie będzie większe niż przed rokiem – podaje FAMMU/FAPA.

Obiecujący początek żniw w Rosji

Żniwa w Rosji

Do tej pory zebrano 3 mln ton ziarna. Jak na razie średnie plony są stosunkowo wysokie i wynoszą 4,3 t/ha w odniesieniu do 3,9 t/ha rok wcześniej. Pozwala to na formułowanie bardzo optymistycznych szacunków tegorocznej produkcji, która to według Agritel może osiągnąć 106 - 110 mln ton.
 
W związku z tym, jak poinformował rosyjski minister rolnictwa Aleksander Tkaczew Rosja planuje wyeksportować 500 tys. ton zbóż do Chin w 2016 r. Rosja zamierza wysyłać pszenicę i jęczmień na chiński rynek, a także negocjuje dostęp produktów mięsnych do chińskiego rynku wieprzowiny, wołowiny i drobiu.
 
Rosja chce również sporo zwiększyć wywóz zbóż do Chin w następnych latach. Jak wynika z danych Ministerstwa Rolnictwa, Rosja planuje dostarczać początkowo 2-3 mln ton zbóż rocznie via terminal, który ma powstać na Syberii. Budowa terminala ma zacząć się we wrześniu. Docelowo Rosja ma eksportować tą drogą nawet 8 mln ton zbóż rocznie.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!