| Autor: redakcja1

Wyższa prognoza zbiorów pszenicy w Niemczech

Wiodąca niemiecka firma handlowa Toepfer International skorygowała w górę prognozę zbiorów pszenicy w Niemczech w 2014 roku do 24,77 mln ton w stosunku do 24,87 mln ton rok wcześniej – podaje FAMMU/FAPA.

Wyższa prognoza zbiorów pszenicy w Niemczech
Majowa prognoza jest wyższa od tej z kwietnia 2014 roku i mówi o 23,95 mln ton. Toepfer podał również najnowsze szacunki zbiorów rzepaku w Niemczech opiewające na 5,72 mln ton w odniesieniu do 5,76 mln ton w 2013 roku.
 
Warunki dla upraw zbożowych w Niemczech są aktualnie oceniane bardzo dobrze i są niemal optymalne pod kątem rozkładu temperatur i opadów. Kondycja zbóż jarych i ozimych jest w większości dobra. Zboża rosną i rozwijają się z blisko tygodniowym wyprzedzeniem w odniesieniu do średniej. Dzięki poprawie pogody możliwe jest osiągnięcie ponad przeciętych plonów nie tylko w przypadku zbóż, ale także rzepaku. Autorzy raportu zwracają uwagę na to, że czerwiec będzie krytycznym okresem dla rozwoju zbóż w Niemczech.
 
Toepfer odnotowuje spadek cen od początku maja br. co jest odzwierciedleniem poprawy perspektyw dla zbiorów zbóż zarówno w północnej, jak i południowej Europie. Rekordy w wysokości produkcji mogą być odnotowane w Rumunii i Bułgarii.
 
Niemieccy analitycy prognozują tegoroczne zbiory pszenicy miękkiej w Unii Europejskiej na 139,15 mln ton w porównaniu do 136 mln ton rok wcześniej. Rumunia, która skutecznie umacnia swoją pozycję w eksporcie, może zebr8,26 mln ton pszenicy w stosunku do 7,99 mln ton sezon wcześniej.
 
Zbiory w Bułgarii mogą być na poziomie 5,17 mln ton, czyli minimalnie więcej niż 5,06 mln ton zebranych w 2013 roku. Znacząco ma zwiększyć się produkcja pszenicy w Wielkiej Brytanii - z 11,921 mln ton do 15,06 mln ton.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!