| Autor: redakcja1

Rekordowe zbiory zbóż na Ukrainie

Jak informuje UkrAgroConsult, tegoroczne zbiory zbóż na Ukrainie mogą osiągnąć rekordowy poziom 56 mln ton za sprawą korzystnych warunków pogodowych – podaje FAMMU/FAPA.

Rekordowe zbiory zbóż na Ukrainie
Największej korekty dokonano w odniesieniu do kukurydzy. Produkcja tego gatunku zboża jest aktualnie prognozowana na 25,5 mln ton, czyli o 8% więcej niż we wcześniejszych przewidywaniach. W związku z tym, Ukraina planuje zwiększyć eksport kukurydzy głównie do krajów azjatyckich, w tym przede wszystkim do Chin.
 
Zbiory pszenicy w 2013 roku są szacowane na 21 mln ton, a jęczmienia na 7,23 mln ton. Do tej pory Ukraina zakończyła zbiory zbóż podstawowych. Zebrano ich łącznie 32,8 mln ton, a średnie plonowanie wyniosło 3,07 t/ha.
 
Niemniej jednak, zaawansowanie zbiorów kukurydzy jest minimalne. Do 6 września 2013 roku z pól zostało zebrane 389 tys. ton kukurydzy, a przeciętne plony oceniono na 5,36 ton/ha. W zeszłym roku ukraińska produkcja zbożowa wyniosła 48 mln ton, przy czym przynajmniej 26 mln ton stanowiła kukurydza.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!