Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Rynek zbóż w kraju (27.05.2018)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W czwartym tygodniu maja 2018 r., po dwutygodniowej zniżce, ceny zbóż minimalnie wzrosły....

W czwartym tygodniu maja 2018 r., po dwutygodniowej zniżce, ceny zbóż minimalnie wzrosły. Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym podsumowaniem sytuacji na krajowym i giełdowym rynku zbóż.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Ceny zakupu zbóż
 
Zakłady zbożowe objęte monitoringiem Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach 21–27.05.2018 r. za pszenicę konsumpcyjną płaciły 692 zł/t, a więc o 1% więcej niż w poprzednim tygodniu. Jednocześnie ziarno to było droższe o 1% niż miesiąc wcześniej, ale tańsze o 5% niż przed rokiem.
 
Cena zakupu żyta konsumpcyjnego wynosiła 572 zł/t i była o 1% większa niż w poprzednim tygodniu, ale o 0,5% mniejsza niż miesiąc wcześniej. Jednocześnie zboże to kosztowało więcej o 10% niż w analogicznym okresie 2017 r.
 
Cena zakupu jęczmienia paszowego ukształtowała się w granicy 671 zł/t, tj. o 2% wyższej niż tydzień wcześniej, ale o 1% niższej niż przed miesiącem. W porównaniu z notowaniem sprzed roku jęczmień paszowy był o 1% droższy.
 
Za kukurydzę w kraju otrzymywano 674 zł/t względem 671 zł/t w poprzednim tygodniu. Cena tego ziarna była o 1% większa od uzyskanej miesiąc wcześniej, ale o 4% mniejsza niż przed rokiem.
 
Ceny na rynkach zagranicznych
 
W ostatnim tygodniu maja 2018 r. na monitorowanych rynkach zagranicznych przeważały zwyżki cen zbóż. W USA w notowaniu z 30 maja 2018 r. średnia eksportowa cena pszenicy HRW (na bazie FOB) ukształtowała się na poziomie 218 EUR/t, czyli o 0,5% większym niż przed tygodniem. W tym czasie pszenica SRW uległa spadkowi o 2% do 193 EUR/t. We Francji za pszenicę konsumpcyjną płacono 180 EUR/t, tj. drożej o 2% niż przed tygodniem, a w portach Morza Czarnego – o 1% do 181 EUR/t.
 
Eksportowa cena jęczmienia paszowego we Francji w ciągu tygodnia wzrosła o 1% do 178 EUR/t, a w portach Morza Czarnego o 2% do 179 EUR/t.
 
Cena kukurydzy w USA ukształtowała się na poziomie 160 EUR/t, a w portach Morza Czarnego – 166 EUR/t. Ceny te były mniejsze niż przed tygodniem odpowiednio o 3% i 1%. We Francji za ziarno to otrzymywano 174 EUR/t, czyli o 1% więcej niż przed tygodniem.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Dzikie zwierzęta na polach
 • Dzikie zwierzęta na polach

  Według najnowszych szacunków w najbliższym dziesięcioleciu powierzchnia terenów zurbanizowanych na całym świecie zwiększy się o około 30%. Już dziś w wielu miejscach przestrzeń staje się...
 • Rolnictwo dawniej i dziś – historia, problemy, perspektywy
 • Rolnictwo dawniej i dziś – historia, problemy, perspektywy

  Właściwa historia rolnictwa rozpoczyna się około 12 tysięcy lat temu. Od tego momentu wędrowne dotychczas plemiona ludzkie, niezależnie w kilku miejscach na naszej planecie (Egipcie, Mezopotamii,...
 • Uprawy wielkoobszarowe – nie tędy droga!
 • Uprawy wielkoobszarowe – nie tędy droga!

  W XX wieku produkcja żywności stała się wielkim przemysłem, którego głównym celem jest zysk. Język gospodarzy zdominowały takie słowa, jak mechanizacja, chemizacja, intensyfikacja…
 • Susza dotknęła zboża, truskawki, krzewy i drzewa owocowe
 • Susza dotknęła zboża, truskawki, krzewy i drzewa owocowe

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Nie będzie zmiany współczynnika zazieleniania
 • Nie będzie zmiany współczynnika zazieleniania

  Do obszarów proekologicznych (EFA) w ramach zazielenienia rolnicy mogą zaliczyć liczne elementy, o ile spełniają one warunki uznawania ich za obszary EFA, w tym międzyplony lub pokrywę zieloną w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl