Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Niespełna 28 mln ton pszenicy we Francji

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Służby statystyczne francuskiego Ministerstwa Rolnictwa (SSP) ponownie zmniejszyły ocenę...

Służby statystyczne francuskiego Ministerstwa Rolnictwa (SSP) ponownie zmniejszyły ocenę tegorocznej produkcji pszenicy miękkiej we Francji - do 28 mln ton, czyli to o 0,3 mln ton mniej niż w poprzednim raporcie.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Zbiory zbóż we Francji

Bez zmian pozostawiono prognozy zużycia wewnętrznego pszenicy zwyczajnej – w wysokości 5 mln ton na cele konsumpcyjne, 3 mln ton na cele przemysłowe i 5,3 mln ton na cele paszowe. Prognozy eksportu do krajów UE zostały obniżone do 6,4 mln ton. Korekta ta uwzględnia przede wszystkim spadek dostaw do Holandii, Hiszpanii i Niemiec. W niezmienionej wysokości pozostawiono natomiast prognozę wywozu do krajów trzecich – 4,7 mln ton.
 
W przypadku produkcji pszenicy durum SSP dokonało dodatniej korekty do ok. 1,6 mln ton. Szacunki zużycia pszenicy twardej na semolinę zostały utrzymane w poprzedniej wysokości, tj. 450 tys. ton. Prognozę eksportu do pozostałych krajów Wspólnoty podwyższono do 630 tys. ton, a do krajów trzecich do 170 tys. ton. Korekty prognoz eksportu uwzględniają ryzyko problemów z jakością ziarna kanadyjskiego z tegorocznych zbiorów, co w konsekwencji może spowodować spadek dostaw z Kanady do Włoch i na rynki krajów Maghrebu.
 
Jak podaje FAMMU/FAPA, tegoroczne zbiory jęczmienia we Francji oszacowano na ok. 10 mln ton. Jest to więc dość słaby wynik. Prognozy zużycia krajowego na cele paszowe oszacowano na 1,3 mln ton, mniej niż w poprzednim raporcie. Prognozy eksportu do krajów UE zostały utrzymane w wysokości blisko 3 mln ton. Obniżono natomiast przewidywania wywozu do krajów spoza ugrupowania – do 1,6 mln ton, czyli o 300 tys. ton mniej w porównaniu z poprzednim raportem. Korekty tej dokonano w związku ze spowolnieniem dostaw do Arabii Saudyjskiej.
 
SSP potwierdziły nie najlepsze zbiory kukurydzy we Francji – w wysokości 12,2 mln ton. Bez zmian pozostawiono szacunki zużycia tego gatunku na cele paszowe - w wysokości 2,4 mln ton. Prognoza sprzedaży do UE została skorygowana w dół o 180 tys. ton do 4,8 mln ton. Natomiast przewidywany wywóz poza Unię został nieznacznie podwyższony – o 50 tys. ton do 250 tys. ton.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl