Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Niższy eksport zbóż z Rosji

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak wynika z danych SovEcon, eksport zbóż z Rosji w kwietniu wyniesie 1,3 mln ton w stosunku do...

Jak wynika z danych SovEcon, eksport zbóż z Rosji w kwietniu wyniesie 1,3 mln ton w stosunku do 1,7 mln ton wysłanych w marcu tego roku - podaje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Eksport zbóż z Rosji

Powodem jest zniżka wywozu jęczmienia. Miesięczna sprzedaż zagraniczna jęczmienia zmalała z 716 tys. ton w marcu br. do 430 tys. ton w kwietniu br. W ujęciu miesięcznym zwiększył się z kolei eksport pszenicy do 467 tys. ton za sprawą wyższym dostawom do Turcji i Iranu.
 
SovEcon przewiduje, że stabilizacja rubla i mniejsze ceny krajowe powinny wpłynąć na utrzymanie wywozu jęczmienia i kukurydzy w przedziale od 300 do 500 tys. ton miesięcznie.
 
W sumie od początku tego sezonu wywóz zbóż z Rosji osiągnął już 23,2 mln ton w odniesieniu do 27,8 mln ton w analogicznym okresie poprzedniego sezonu.
 
Do tej pory wysyłka pszenicy wyniosła 19,8 mln ton w stosunku do 16,835 mln ton w tym samym czasie sezon wcześniej. W rozpatrywanym okresie sprzedaż zagraniczna jęczmienia wyniosła 4,9 mln ton w porównaniu do 2,331 mln ton w analogicznym przedziale sezonu 2013/2014.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Dzikie zwierzęta na polach
 • Dzikie zwierzęta na polach

  Według najnowszych szacunków w najbliższym dziesięcioleciu powierzchnia terenów zurbanizowanych na całym świecie zwiększy się o około 30%. Już dziś w wielu miejscach przestrzeń staje się...
 • Rolnictwo dawniej i dziś – historia, problemy, perspektywy
 • Rolnictwo dawniej i dziś – historia, problemy, perspektywy

  Właściwa historia rolnictwa rozpoczyna się około 12 tysięcy lat temu. Od tego momentu wędrowne dotychczas plemiona ludzkie, niezależnie w kilku miejscach na naszej planecie (Egipcie, Mezopotamii,...
 • Uprawy wielkoobszarowe – nie tędy droga!
 • Uprawy wielkoobszarowe – nie tędy droga!

  W XX wieku produkcja żywności stała się wielkim przemysłem, którego głównym celem jest zysk. Język gospodarzy zdominowały takie słowa, jak mechanizacja, chemizacja, intensyfikacja…
 • Nie będzie zmiany współczynnika zazieleniania
 • Nie będzie zmiany współczynnika zazieleniania

  Do obszarów proekologicznych (EFA) w ramach zazielenienia rolnicy mogą zaliczyć liczne elementy, o ile spełniają one warunki uznawania ich za obszary EFA, w tym międzyplony lub pokrywę zieloną w...
 • Produkcja krajowa zbóż
 • Produkcja krajowa zbóż

  W Polsce zbiory zbóż w minionym roku zostały oszacowane na 31,9 mln ton, czyli na poziomie wyższym o 7% niż w 2016 r. i o 9% od przeciętnej z lat 2012–2016.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl