| Autor: redakcja1

Niższy eksport zbóż z Rosji

Jak wynika z danych SovEcon, eksport zbóż z Rosji w kwietniu wyniesie 1,3 mln ton w stosunku do 1,7 mln ton wysłanych w marcu tego roku - podaje FAMMU/FAPA.

Niższy eksport zbóż z Rosji

Eksport zbóż z Rosji

Powodem jest zniżka wywozu jęczmienia. Miesięczna sprzedaż zagraniczna jęczmienia zmalała z 716 tys. ton w marcu br. do 430 tys. ton w kwietniu br. W ujęciu miesięcznym zwiększył się z kolei eksport pszenicy do 467 tys. ton za sprawą wyższym dostawom do Turcji i Iranu.
 
SovEcon przewiduje, że stabilizacja rubla i mniejsze ceny krajowe powinny wpłynąć na utrzymanie wywozu jęczmienia i kukurydzy w przedziale od 300 do 500 tys. ton miesięcznie.
 
W sumie od początku tego sezonu wywóz zbóż z Rosji osiągnął już 23,2 mln ton w odniesieniu do 27,8 mln ton w analogicznym okresie poprzedniego sezonu.
 
Do tej pory wysyłka pszenicy wyniosła 19,8 mln ton w stosunku do 16,835 mln ton w tym samym czasie sezon wcześniej. W rozpatrywanym okresie sprzedaż zagraniczna jęczmienia wyniosła 4,9 mln ton w porównaniu do 2,331 mln ton w analogicznym przedziale sezonu 2013/2014.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!