| Autor: redakcja1

Zbiory zbóż na Ukrainie spadną do 52 mln ton

Jak wynika z danych UkrAgroConsult, w 2016 roku zbiory zbóż na Ukrainie mogą zmaleć o 10% w porównaniu z zeszłorocznym wynikiem do 52,2 mln ton z uwagi na drastyczną obniżkę produkcji pszenicy ozimej, wynikającej z niekorzystnych warunków pogodowymi dla jesiennych zasiewów ozimin - podaje FAMMU/FAPA.

Zbiory zbóż na Ukrainie spadną do 52 mln ton

Zbiory zbóż na Ukrainie

Zbiory pszenicy najprawdopodobniej zmniejszą się z 24,8 mln ton w 2015 roku do 17,3 mln ton.  Prognoza zbiorów pszenicy została skorygowana w dół ze względu na nie najlepszą kondycję ozimin. W grudniowym raporcie UkrAgrConsult podawało szacunek w wysokości 17,8 mln ton.
 
W porównaniu do zeszłego roku wzrosnąć ma z kolei areał upraw kukurydzy i słonecznika. Tegoroczne zbiory kukurydzy są szacowane na 24,5 mln ton względem 23 mln ton rok wcześniej.  W 2015 roku według oficjalnych przewidywań Ukraina zebrała 59,9 mln ton zbóż, w tym 26,5 mln ton pszenicy oraz 23,2 mln ton kukurydzy.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!