Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Zasiewy zbóż w UE mniejsze niż przed rokiem

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Według Strategie Grains, areał zbóż ogółem w Unii Europejskiej na zbiór w 2017 r. będzie...

Według Strategie Grains, areał zbóż ogółem w Unii Europejskiej na zbiór w 2017 r. będzie nieznacznie mniejszy niż w tym roku – spadek z 56,9 mln ha w bieżącym roku do 56,6 mln ha.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Zasiewy zbóż w UE

Taki stan rzeczy wynika głównie ze względu na ograniczenie powierzchni upraw pszenicy durum oraz jęczmienia jarego. Obszar upraw pszenicy twardej jest prognozowany na o 6% mniejszy niż w 2015 roku.
 
Powodem tej redukcji mają być mniej konkurencyjne ceny. Przyszłoroczny areał jęczmienia jarego jest oceniany na o 1,5% niższy w porównaniu z bieżącym rokiem. W przypadku kukurydzy nie powinno być większych zmian w powierzchni upraw w ujęciu rok do roku.
 
Zdaniem FAMMU/FAPA, w przypadku pszenicy miękkiej francuscy analitycy spodziewają się, że areał jej zasiewów, zarówno pszenicy ozimej, jak i jarej, będzie mniej więcej zbliżony do tego z 2016 roku.
 
SG zastrzega jednak, że obecne prognozy zakładają korzystny przebieg warunków pogodowych. Natomiast w przypadku wystąpienia długotrwałej, jesiennej suszy, zwłaszcza w krajach zachodniej UE, zasiewy ozimin mogą być utrudnione.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl