Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Tempo eksportu rosyjskiego zboża niższe niż w ubiegłym sezonie

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Grudniowy eksport zbóż z Rosji był najprawdopodobniej mniejszy w porównaniu z wynikiem...

Grudniowy eksport zbóż z Rosji był najprawdopodobniej mniejszy w porównaniu z wynikiem osiągniętym w listopadzie 2016 r. ze względu na sztormową aurę panującą na Morzu Czarnym i Morzu Azowskim. Poza tym, umocnienie rubla związane ze wzrostem cen ropy naftowej w wyniku porozumienia krajów OPEC i Rosji o zmniejszeniu wydobycia również zadziałało na niekorzyść dostawców.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Eksport zbóż z Rosji

Pomimo rekordowych zbiorów zbóż w sezonie 2016/2017 Rosja nie zdołała zwiększyć wysyłki w pierwszej połowie sezonu względem tego samego okresu sezon wcześniej. Rosyjskie zboże dociera jednak na wiele rynków zbytu, w tym do Bangladeszu, Maroko, Indonezji, Wietnamu czy Tajlandii. Rosjanie mają zamiar wywozić pszenicę też do Wenezueli.
 
Według zapowiedzi SovEcon, grudniowy eksport zbóż z Rosji wyniesie od 3,3 mln ton do 3,4 mln ton, w tym 2,35-2,45 mln ton pszenicy oraz 0,6 – 0,7 mln ton kukurydzy. Dla porównania w grudniu 2015 r. rosyjski eksport zbóż osiągnął 4,2 mln ton, a w listopadzie 2016 roku – 4 mln ton.
 
Jak podaje FAMMU/FAPA, wywóz rosyjskiego ziarna w okresie od lipca do grudnia ub.r. wyniósł 20,8 mln ton w porównaniu do 21,2 mln ton w analogicznym okresie sezon wcześniej. Ministerstwo Rolnictwa kraju w grudniu minionego roku podawało wysokość zbiorów zbóż w tym sezonie w wysokości 117 mln ton w wadze brutto, czyli przed suszeniem i czyszczeniem.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Dzikie zwierzęta na polach
 • Dzikie zwierzęta na polach

  Według najnowszych szacunków w najbliższym dziesięcioleciu powierzchnia terenów zurbanizowanych na całym świecie zwiększy się o około 30%. Już dziś w wielu miejscach przestrzeń staje się...
 • Rolnictwo dawniej i dziś – historia, problemy, perspektywy
 • Rolnictwo dawniej i dziś – historia, problemy, perspektywy

  Właściwa historia rolnictwa rozpoczyna się około 12 tysięcy lat temu. Od tego momentu wędrowne dotychczas plemiona ludzkie, niezależnie w kilku miejscach na naszej planecie (Egipcie, Mezopotamii,...
 • Uprawy wielkoobszarowe – nie tędy droga!
 • Uprawy wielkoobszarowe – nie tędy droga!

  W XX wieku produkcja żywności stała się wielkim przemysłem, którego głównym celem jest zysk. Język gospodarzy zdominowały takie słowa, jak mechanizacja, chemizacja, intensyfikacja…
 • Nie będzie zmiany współczynnika zazieleniania
 • Nie będzie zmiany współczynnika zazieleniania

  Do obszarów proekologicznych (EFA) w ramach zazielenienia rolnicy mogą zaliczyć liczne elementy, o ile spełniają one warunki uznawania ich za obszary EFA, w tym międzyplony lub pokrywę zieloną w...
 • Produkcja krajowa zbóż
 • Produkcja krajowa zbóż

  W Polsce zbiory zbóż w minionym roku zostały oszacowane na 31,9 mln ton, czyli na poziomie wyższym o 7% niż w 2016 r. i o 9% od przeciętnej z lat 2012–2016.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl