Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Wyższa prognoza eksportu unijnej pszenicy

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Francuska firma analityczna Strategie Grains podniosła prognozę unijnego eksportu pszenicy...

Francuska firma analityczna Strategie Grains podniosła prognozę unijnego eksportu pszenicy miękkiej w tym sezonie o 1,2 mln ton do 21,7 mln ton – informuje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Jednakże oznacza to spadek sprzedaży w odniesieniu do wyników z poprzedniego sezonu, w którym Unia wysłała aż 24,3 mln ton. Spodziewany jest również spory przyrost unijnej konsumpcji pszenicy, co jest związane z większym zapotrzebowaniem na cele paszowe.
 
Analitycy SG zmniejszyli prognozę unijnych zapasów końcowych pszenicy zwyczajnej o 2,7 mln ton do 15,8 mln ton. Nadal jest to jednak więcej niż na początku sezonu, kiedy było to 13,1 mln ton.
 
W szacunkach na 2014 r. Strategie Grains minimalnie obniżyło wcześniejsze prognozy m.in. z uwagi na spodziewane pogorszenie perspektyw w krajach Bałtyckich. Obecnie tegoroczne zbiory pszenicy miękkiej w UE-28 są oceniane na 137,5 mln ton w stosunku do 137,7 mln ton w styczniowej prognozie, choć to o 2% więcej niż wynosiła ubiegłoroczna produkcja.
 
Negatywne korekty dotyczą następujących krajów - Estonii, Litwy i Łotwy łącznie o 100 tys. ton ze względu na straty mrozowe, a także Polski i Irlandii - łącznie o 200 tys. ton z uwagi na mniejszy niż rok temu areał upraw. Mrozy w północnej Europie miały największy wpływ na sytuację w krajach Bałtyckich, gdzie występowały bardzo ujemne temperatury bez wystarczającej powłoki śniegu.
 
Natomiast podniesiono prognozę unijnej produkcji jęczmienia do 55 mln ton z poprzednich 54,8 mln ton, ze względu na poprawę oceny powierzchni upraw w Hiszpanii i Finlandii, które to z nadwyżką zrekompensowały obniżenie szacunków w Niemczech i Francji.
 
Jednakże spodziewane zbiory jęczmienia w 2014 roku są nadal o 8% niższe niż rok wcześniej. W przypadku kukurydzy oczekiwane jest także zwiększenie produkcji o 1% do 65,1 mln ton. Jest to jednocześnie dodatnia korekta w odniesieniu do styczniowego raportu 64,8 mln ton.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rynek zbóż w kraju (15.04.2018)
 • Rynek zbóż w kraju (15.04.2018)

  Na rynku krajowym w drugim tygodniu kwietnia 2018 r. ponownie zwiększyły się ceny monitorowanych zbóż. Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym podsumowaniem sytuacji na krajowym i giełdowym...
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl