| Autor: kkj6

Zamieszanie na rynku zbóż - brakuje ziarna, a ceny wciąż rosną

W ubiegłym tygodniu sytuacja na rynku zbóż nie była zbyt stabilna. Zwyżkujące ceny na rynku światowym bezpośrednio wpłynęły na trudną sytuację w naszym kraju.

Zamieszanie na rynku zbóż - brakuje ziarna, a ceny wciąż rosną


Obecny tydzień również nie zapowiada się zbyt optymistycznie. Nie będzie miał też raczej znaczącego wpływu na wzrost sprzedaży.


Jak na razie, rolnicy wstrzymują się z wystawieniem swojego zboża na sprzedaż. Dopóki nie będą mieli pewności, że ceny znowu nie wzrosną, wolą się wstrzymać. Na dzień dzisiejszy nikt im tego nie zagwarantuje.


Niepewność gospodarzy sprawiła, że dla kupujących zostały zamknięte magazyny magazyny. Taki stan rzeczy sprawił nie lada problem młynom i mieszalniom pasz, a w szczególności tym, którzy nie przygotowali sobie wcześniej odpowiednich zapasów.


W związku z tym producenci rozpaczliwe szukają zbóż na rynkach zagranicznych. Próbują importować kukurydzę, jęczmień i pszenicę paszową z Czech, Węgier i Słowacji. Niestety ziarno naszych sąsiadów jest wątpliwej jakości. Poza tym jego ilość nie zadowala polskich gospodarzy.


Zbożna na rynku wciąż nie ma, a jego cena wciąż rośnie.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!