| Autor: redakcja1

BGŻ BNP Paribas zwiększa flotę ekologicznych hybryd

Kolejne 30 samochodów z napędem hybrydowym zasiliło flotę Banku BGŻ BNP Paribas. To już druga w tym roku wymiana aut na bardziej ekologiczne. Łącznie, pracownicy Banku dysponują już ponad 60 samochodami hybrydowymi.

BGŻ BNP Paribas zwiększa flotę ekologicznych hybryd
W ramach minimalizowania negatywnego wpływu na środowisko, Bank BGŻ BNP Paribas prowadzi między innymi szereg działań w ramach programu Ekoflota. Zakłada on nie tylko wymianę samochodów na bardziej ekologiczne, ale również szkolenia, prowadzone w ramach projektu Akademia Bezpiecznej Jazdy. Ich celem jest nie tylko zwiększanie świadomości na temat bezpieczeństwa na drodze, ale również doskonalenie techniki prowadzenia aut tak, by na co dzień zmniejszać m.in. zużycie paliwa.
 
- W Banku BGŻ BNP Paribas nie tylko mówimy o konieczności dbania o nasze środowisko naturalne, ale również sami dajemy przykład, jak można to robić. Ograniczanie zanieczyszczeń dotyczy nie tylko fabryk czy zakładów produkcyjnych, ale i naszego codziennego życia. Dlatego staramy się, by nasza praca jak najmniej szkodziła otoczeniu. Na co dzień staramy się ograniczać liczbę służbowych podróży, ale oczywiście nie jesteśmy w stanie zupełnie ich wyeliminować. Stąd potrzeba wymiany samochodów na bardziej przyjazne środowisku. Nowe samochody, które trafiły do naszej floty, wyposażone są w nowoczesne urządzenia telemetryczne, pozwalające precyzyjnie oszacować redukcję CO2. Dziś możemy powiedzieć, że wszystkie hybrydy, które wykorzystywane są przez naszych pracowników, umożliwiają roczną redukcję emisji dwutlenku węgla o 50 ton – mówi Marek Andruchów, kierownik Zespołu Administracji w Banku BGŻ BNP Paribas.
 
Dbałość o środowisko naturalne i redukcja zanieczyszczenia powietrza to wartości, które przyświecają pracownikom Banku już od dawna. W 2017 roku Bank BGŻ BNP Paribas przyłączył się do globalnego programu redukcji emisji CO2, w ramach którego do 2020 roku emisja dwutlenku węgla w przeliczeniu na jednego pracownika Grupy spadnie o jedną czwartą w porównaniu do 2012 roku.
 
Odpowiedzialność wobec środowiska naturalnego to jeden z czterech filarów Strategii CSR Banku BGŻ BNP Paribas. Wymiana samochodów na bardziej oszczędne to tylko jedna z wielu inicjatyw prowadzonych w Banku. Na co dzień pracownicy starają się również oszczędzać energię i minimalizować zużycie papieru.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!