| Autor: redakcja6

Kolejny rekord na aukcji internetowej Fonterry

W dniu 1 października 2013 roku odnotowano kolejną zwyżkę średnich cen ze wszystkich kontraktów terminowych – poinformowała FAMMU/FAPA.

Kolejny rekord na aukcji internetowej Fonterry
Podczas otwartej po raz 101 internetowej aukcji Fonterry, zaobserwowano zwyżki cen wszystkich przetworów mleczarskich poza cenami koncentratu białka mlecznego i kazeiny.
 
Średnia cena dla produktów ze wszystkich kontaktów terminowych wzrosła do poziomu 4,98 tys. USD/t., co oznacza, że przewyższyła o 2% notowania z poprzedniego przetargu, oraz o 14 USD/t cenę kwietniowego rekordu, który wyniósł 4,966 tys. USD/t.
 
W analizowanym okresie ceny odtłuszczonego mleka w proszku poszły w górę o 3,7% do poziomu 4,49 USD/tonę, czyli o 71 USD względem poprzedniego miesiąca. Odnotowano także 4,9% zwyżkę za kontrakty na listopad oraz 4,8% wzrost na grudzień.
 
Jednocześnie PMP sprzedawane było o 2,2% drożej wobec poprzedniej aukcji, czyli po 5,21 tys. USD/tonę.
 
Z powyższych danych wynika, iż ceny pełnotłustego mleka w proszku uplasowały się na poziomie wyższym od proszku odtłuszczonego, a różnica ich notowań wyniosła 717 USD/t.
 
Na uwagę zasługuje również ser cheddar, którego ceny podczas aukcji wzrosły o 2,2% w relacji miesięcznej i ukształtowały się na poziomie 4,389 tys. USD/t.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!