Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Mleko w skupie nieznacznie tanieje

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Z informacji Banku BGŻ wynika, że ceny mleka w skupie wykazują w bieżącym sezonie trend...

Z informacji Banku BGŻ wynika, że ceny mleka w skupie wykazują w bieżącym sezonie trend spadkowy. W lutym były bowiem o 1,3% niższe niż przed miesiącem, ale o 23% wyższe w stosunku rocznym i wyniosły 151,65 zł/hl.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Największe spadki w relacji miesięcznej zaobserwowano w województwie mazowieckim, gdzie za hektolitr mleka gospodarze otrzymywali średnio 151,37 zł, tj. o 4% mniej. W pozostałych regionach sięgały one 1%. Natomiast w czterech województwach przekroczyły nieznacznie ceny ze stycznia bieżącego roku. Jedynie w regionie małopolskim podwyżka wyniosła 1,6% do poziomu 140,03 zł/hl.
 
Zdaniem analityków Banku BGŻ, odnotowane spadki mają charakter okresowy, niemniej ze statystycznego punktu widzenia są dość istotne. W drugim miesiącu 2013 roku spadek wyniósł bowiem 0,3% m/m, a w niektórych latach zdarzały się nawet jego wzrosty.
 
Z powyższych danych można wnioskować, że konkurencja o surowiec nieco słabnie. Zdaniem ekspertów, kolejne miesiące mogą przynieść dalsze spadki cen płacowych gospodarzom.

 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rosnące ceny jaj
 • Rosnące ceny jaj

  W drugiej połowie 2017 r. wystąpiła bardzo silny zwyżkowy trend cen na unijnym rynku jaj. Przyczyną było wykrycie niedozwolonych substancji i wycofanie dużych partii jaj z handlu detalicznego w...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec

  Krajowa Rada Izba Rolniczych poinformowała o zmianach we wspieraniu przez ARR zadań związanych z ustanowieniem nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i rolników w innych...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl