| Autor: mikolaj

Rekordowy skup mleka. Duże ryzyko przekroczenia kwoty

Jak podała Agencja Rynku Rolnego na podstawie danych przekazanych przez podmioty skupujące, ilość mleka dostarczonego przez dostawców od kwietnia do grudnia 2013 r. wskazuje na rekordowo wysoki skup mleka, a co za tym idzie, znaczące ryzyko przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw o ok. 2%.

Rekordowy skup mleka. Duże ryzyko przekroczenia kwoty

W okresie od IV-XII 2013 r. ilość  skupionego mleka  ukształtowała się na poziomie wyższym o 1,17% niż w tym samym okresie roku poprzedniego, natomiast ilość dostarczona w grudniu  do podmiotów skupujących wyniosła ok. 828,3 mln kg i jest o ok. 6,2 % wyższa wobec analogicznego miesiąca poprzedniego roku kwotowego.

Stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 9 miesiącach roku kwotowego 2013/2014 wyniósł ok. 76,37%.


Natomiast szacunkowy stopień wykorzystania kwoty krajowej dostaw ukształtował się na poziomie 76,21%.

Wobec powyższego Agencja Rynku Rolnego informuje dostawców hurtowych o rosnącym prawdopodobieństwie przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw w roku 2013/2014 i związanych z tym konsekwencjach.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!