| Autor: redakcja3

Relacja ze szkolenia i pokazu pracy maszyn do uprawy przedsiewnej gleby

W dniach 11-12.04.2012 r. Instytut Technologiczno Przyrodniczy Mazowiecki Ośrodek Badawczy w Kłudzienku oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zorganizowały szkolenie oraz pokaz pracy maszyn do uprawy przedsiewnej. Celem szkolenia było poszerzenie wiedzy doradców i rolników dotyczącej prawidłowego przygotowania gleby do wiosennych zasiewów.

Relacja ze szkolenia i pokazu pracy maszyn do uprawy przedsiewnej gleby
Pierwszy dzień szkolenia odbył się w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie i obejmował zajęcia dydaktyczne, które poprowadzili:

dr Stanisław Ptaszyński, który omówił zagadnienia  dotyczący prawidłowego przygotowania gleby do zasiewów, dobór maszyn i ich ustawień do warunków panujących na polu, oraz prof. Zbigniew Kogut, który omówił różne systemy uprawy, koszty ponoszone podczas ich stosowania oraz  techniki mulczowania.
 
Drugi dzień szkolenia był przeznaczony na zajęcia praktyczne, które odbyły się w ITP. MOK w Kłudzienku. Po przywitaniu uczestników pokazu przez dyrektora ITP. MOK w Kłudzienku Pana dr inż. Wiesława Golki, dyrektora CDR w Brwinowie Pana Bernarda Muchy, przedstawicieli sponsorów Rolmech-u, Expom-u oraz Hydromasz-u, rozpoczął się pokaz pracy maszyn, który poprowadził dr Stanisław Ptaszyński.

Podczas warsztatów zaprezentowano różne zestawy agregatów uprawowych oraz maszyny do włókowania. Jednocześnie rolnicy mogli uzyskać porady dotyczące poszczególnych zabiegów oraz doboru maszyn do potrzeb gospodarstwa.
 
Na przełomie maja i czerwca zapraszamy na kolejne szkolenie, którego tematem będzie  nawożeniu dolistne roślin.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!