Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Produkcja, handel i spożycie drobiu w Polsce

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Zakłady przemysłu drobiarskiego zatrudniające 50 i więcej stałych pracowników, w marcu 2014...

Zakłady przemysłu drobiarskiego zatrudniające 50 i więcej stałych pracowników, w marcu 2014 r. wyprodukowały blisko 157 tys. ton mięsa drobiowego, a więc więcej o 10,5% niż przed miesiącem i o 6,1% niż przed rokiem - poinformował Grzegorz Dybowski z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W okresie pierwszych trzech miesięcy 2014 roku zakłady przemysłowe wytworzyły mięsa drobiowego więcej o 8,5%, a więc to przyrost o 36 tys. ton w odniesieniu do poprzedniego roku.
 
Z danych zebranych przez Dybowskiego wynika, że łącznie w styczniu i lutym tego roku wyeksportowano z Polski o 10,6%, a więc o niemal 9,5 tys. ton więcej mięsa drobiowego niż przed rokiem. Eksport stanowił zatem 32% przemysłowej produkcji drobiu. Dynamika wzrostu sprzedaży zagranicznej była tylko minimalnie słabsza w porównaniu z analizowanym okresem 2013 r. Natomiast import drobiu zmalał w tym samym czasie o blisko 10%.
 
W czwartym kwartale 2013 r. przeciętne miesięczne spożycie mięsa drobiowego w gospodarstwach domowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca było takie samo jak przed rokiem. Z kolei w całym 2013 r. zmniejszyło się średnio o 1% w relacji do roku poprzedniego, mimo zniżki ceny detalicznej kurcząt patroszonych o 0,5%.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rosnące ceny jaj
 • Rosnące ceny jaj

  W drugiej połowie 2017 r. wystąpiła bardzo silny zwyżkowy trend cen na unijnym rynku jaj. Przyczyną było wykrycie niedozwolonych substancji i wycofanie dużych partii jaj z handlu detalicznego w...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl