| Autor: redakcja1

Hiszpańskie straty z tytułu embarga

Hiszpania jest szóstym pod kątem wartości poniesionych strat krajem objętym rosyjskim embargiem, przy czym całkowity eksport na rosyjski rynek produktów rolnych oceniono na 326 mln euro, co daje 6,5% udział w łącznym unijnym wywozie we wspomnianym kierunku – podaje FAMMU/FAPA.

Hiszpańskie straty z tytułu embarga

Eksport warzyw i owoców do Rosji

Jak wynika z najnowszych szacunków dostawy hiszpańskich owoców i warzyw do Rosji to w kontekście ilościowym jest to zaledwie 2% łącznego eksportu świeżych produktów ogrodnictwa. W całym 2013 roku Hiszpanie skierowali na rosyjski rynek 231,6 tys. ton owoców i warzyw w tym 162 tys. ton stanowiły owoce, a pozostałe 69,6 tys. ton warzywa.

Pośród dostarczonych owoców dominowały głównie brzoskwinie, nektarynki i morele z 68 tys. ton oraz cytrusy w ilości 63,6 tys. ton. Niecałe 10 tys. ton to eksport jabłek i gruszek, a ponad 17 tys. ton to dostawy pozostałych owoców. Natomiast wśród wywiezionych warzyw przeważały pomidory.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!